اخبار

آشتاب خبر داد :کاهش 59 درصدی حوادث ناشی از کار در لرستان

آشتاب خبر داد :کاهش 59 درصدی حوادث ناشی از کار در لرستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: میزان حوادث ناشی از کار استان امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 59 درصد کاهش یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب روز سه شنبه در همایش هم اندیشی تامین ایمنی جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی مایع و گاز طبیعی فشرده که در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد اظهار داشت: در چهار ماه اول سال گذشته 107 مورد حوادث ناشی از کار و چهار ماه سال جاری 44 مورد گزارش شده است.

وی افزود: طی چهار ماه سال 97 سه هزار و 200 مورد بازرسی در سطح بنگاه های اقتصادی استان انجام شده و بازرسین کار بنا بر رسالت و وظیفه خود نظارت و بررسی خود در مورد ایمنی بخصوص در جایگاه های عرضه سوخت انجام می دهند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با تاکید بر کاهش حوادث گفت: به منظور رفع نواقص و کاهش خطرات در پمپ بنزین ها و جایگاه های عرضه گاز فشرده طبیعی، کارشناس ایمنی باید در این مجموعه ها حضور داشته و بنوعی نقش مشاور ، بازرس و خودکنترلی در مجموعه را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه حضور چنین فردی ایمنی بخش است و شرایط سالم سازی و کنترل فعالیت ها در جایگاه های عرضه سوخت را فراهم می کند اظهار داشت : علاوه بر این موضوع آموزش نیروهای شاغل در این جایگاهها باید مورد توجه قرار گیرد.
آشتاب همچنین با بیان اینکه صیانت از نیروی کار یکی از وظایف و سیاست های مورد تاکید در وزارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی است گفت:هر فعالیت اقتصادی و شغلی همراه با خطراتی است و پیشگیری مهمترین راه برای کاهش حوادث است.

وی با تاکید بر بیان کارشناسی حل مشکلات افزود: حوادث پرهزینه است و بنا بر برآوردهای صورت گرفته هر حادثه منجر به فوت بیش از یک میلیارد تومان خسارت دارد.

آشتاب با تاکید بر ضرورت آموزش نیروی کار ماهر گفت:علاوه بر این باید در جانمایی جایگاه های عرضه فرآوده های نفتی و گاز طبیعی باید نهایت دقت صورت گیرد تا استانداردهای لازم رعایت شود و در غیر اینصورت وقوع حادثه در این جایگاهها عمق خسارت بالایی در پی خواهد داشت.

v77

۱۷ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید