اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد:ایجاد 5 هزار فرصت شغلی در لرستان با واگذاری حوزه فنی واحدهای صنفی به جوانان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد:ایجاد 5 هزار فرصت شغلی در لرستان با واگذاری حوزه فنی واحدهای صنفی به جوانان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: اگر تنها ده درصد حوزه‌های فنی و خدمات مهندسی این واحدها به جوانان سپرده شود شاهد ایجاد اشتغال برای جمعیت 5 هزار نفری از جوانان لرستانی تنها در واحدهای صنفی خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب شنبه، ۲۰ مردادماه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان لرستان اظهار کرد: در حال حاضر مراکز ورزشی کارگری در پنج شهرستان استان با امکانات مناسب در اختیار جوانان قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: طرح اشتغال فراگیر و روستایی، طرح مشاغل خانگی، آموزش در محیط واقعی کسب‌وکار و همچنین کارورزی فارغ‌التحصیلان در کارگاه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی فرصت‌های خوبی برای اشتغال جوانان محسوب می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اجرای 70 هزار نفر ساعت برنامه آموزشی برای جوانان استان طی سال جاری، بیان داشت: با اجرای این‌گونه برنامه‌های آموزشی تلاش شده خلاء ضعف مهارتی فارغ‌التحصیلان با مهارت‌های آموزشی جبران گردد.

آشتاب تصریح کرد: سال گذشته 8 میلیارد تومان در حوزه مشاغل خانگی تسهیلات پرداخت شد و از ابتدای سال جاری تاکنون نیز 12 میلیارد تومان طرح به بانک‌های عامل معرفی شده است.

وی با بیان اینکه در استان 50 هزار واحد صنفی وجود دارد، گفت: اگر تنها ده درصد حوزه‌های فنی و خدمات مهندسی این واحدها به جوانان سپرده شود شاهد ایجاد اشتغال برای جمعیت 5 هزار نفری از جوانان لرستانی تنها در واحدهای صنفی خواهیم بود .

۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید