اخبار

کارآفرینی یکی از راهکارهای مهم مقابله با توطئه‌ دشمن است

کارآفرینی یکی از راهکارهای مهم مقابله با توطئه‌ دشمن است
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کارآفرینی و ایجاد کار را یکی از راهکارهای مهم مقابله با توطئه‌ دشمن دانست و گفت:یکی از زمینه‌های مقابله با توطئه‌های دشمن تلاش و بازگشت به سلوک مدیران اول انقلاب و باز خوانی آن رفتارها و روش‌هاست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان محمدرضا واعظ مهدوی ظهر امروز در مراسم افتتاح خدمات درمانی در بیمارستان تامین اجتماعی خرم‌آباد ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر اظهارداشت: ما امروز در معرض تحریم‌ها هستیم بنابراین باید بیشتر کار کنیم چون هر قدر سختی بیشتر باشد کار و تلاش نیز باید بیشتر باشد چرا که دشمن از این کار در وحشت است.

وی به تلاش دشمن در راستای ترویج فرهنگ تنبلی، مصرف گرایی، بد بینی به حکومت و تحریم تولیدات کشور اشاره کرد و افزود: دشمن سعی می‌کند سلیقه مردم به سمت کالاهای لوکس و واردات آن برود تا تولید کننده ایران ریشه کن شود پس بسیار مهم است که در شرایط موجود ما به این وضعیت توجه داشته باشیم که کار زیاد در شرایط فشار باید دو برابر شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: وقتی در برابر تحریم قرار می‌گیریم باید بتوانیم متحد و منسجم در یک مجموعه همدیگر را ببینیم و تلاش و کوشش کنیم. یکی از زمینه‌های مقابله با توطئه‌های دشمن تلاش و بازگشت به سلوک مدیران اول انقلاب و باز خوانی آن رفتارها و روش‌هاست.

وی یکی دیگر از راهکارهای مهم مقابله با توطئه‌های دشمن  را کارآفرینی  و ایجاد کار دانست و گفت: دولت هم اکنون در زمینه طرح تکاپو دارد کار می‌کند و اقدامات اساسی و مهمی را انجام می‌دهد چون یکی از مهمترین اقدامات همین خدمات به مردم است.

واعظ مهدوی به لزوم مجموعه اقدامات درمان‌های مناسب و ارائه خدمات خوب به مردم اشاره و تصریح کرد: یکی از خدمات بحث گسترش بیمه است چرا که بیمه یک ضریب امنیتی است و در قانون نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی هدف گذاری شده تا همه خانوارهای ایرانی از بیمه برخوردار باشند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون حدود 60 درصد خانوارهای ایرانی از بیمه برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: در استان لرستان میانگین 57 درصد است؛ از آنجا که بالا بردن این عدد رسالت مهمی است در خواست می‌کنیم واحدهای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در جهت افزایش بیمه شده‌گان تلاش کند تا پوشش تامین اجتماعی بالا برود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صندوق عشایر و روستاییان را یکی ار ابزارهای مهم  برای افزایش بیمه شده‌گان دانست و اظهارداشت: این صندوق برای بیمه روستاییان هدف گذاری شده است و باید گفت در این صندوق دولت جای کارفرما نشسته است و حق بیمه را پرداخت می‌کند و از آنجا که سطوح درآمدی روستائیان پایین است حدود 50 درصد حداقل دستمزد در نظر گرفته شده است.

وی افزود: امروز روستاییان می‌توانند با پرداخت ماهیانه 20 هزار تومان بیمه شوند دولت نیز 40 هزار تومان حق کارفرمایی پرداخت می‌کند. ما در سیاستمان داریم به نحوی دنبال کار می‌کنیم که وجوح هر فردی را نگهداری و از محل بیمه پردازان امروز حقوق بازنشستگان را پرداخت نکنیم.

واعظ مهدوی عنوان کرد: در حال حاضر 60 هزار خانوار روستایی در استان لرستان از امکانات صندوق عشایر و روستاییان استفاده می‌کنند در حالی که جمعیتی که می‌تواند استفاده کنند 180 هزار خانوار است یعنی حدود 120 هزار خانوار هنوز از این امکانات استفاده نکرده‌اند.

 

۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید