اخبار

معاون استاندار لرستان:

تعاونی ها نقش موثری در اشتغال و کارآفرینی دارند

تعاونی ها نقش موثری در اشتغال و کارآفرینی دارند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان با تاکید بر نقش تعاونی ها در جمع آوری سرمایه های خرد مردم گفت: تعاونی ها با هم افزایی و توان افزایی بیشتر از طریق جمع آوری سرمایه های پراکنده نقش موثری در توسعه اشتغال و کارآفرینی دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان گودرز امیری روز چهارشنبه در سیزدهمین جشنواره تعاونگران و کارآفرینان برتر استان لرستان که در سالن اجتماعات دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد اظهار داشت: تعاونی ها یکی از ارکان اقتصادی کشور هستند که برای تشکیل و فعال کردن آنها نهایت تلاش از جانب مسئولان باید صورت گیرد.

وی با بیان اینکه تعاونی ها می توانند از یک عدالت اجتماعی تبعیت کنند افزود: همه اعضای تعاونی ها می توانند از یک حقوق برابر برخودار باشند و نظارت و حسابرسی بر آنها از طریق دولت بیشتر امکان پذیر است و در این زمینه نقیصه ای که سایر بخش ها دارند را تعاونی ها ندارند.
معاون اقتصادی استاندار لرستان گفت: تعاونی هایی که طالب سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان هستند همه مسئولین همکاری های لازم را با آنها داشته باشند و هرگونه نقص و مشکلی که دارند از طریق اداره کل تعاون قابل پیگیری و رسیدگی است.

وی با اشاره به اقدامات دولت به منظور توجه بیشتر به روستاییان و مهاجرت معکوس گفت: دولت تسهیلاتی به منظور ایجاد اشتغال و توسعه در روستاها در پیش گرفته از جمله اینکه در بخش اشتغال روستایی و عشایری تسهیلاتی با نرخ 6 درصد پرداخت کرده است.

امیری با بیان اینکه در بخش تسهیلات مشاغل خانگی نیز با سود 6 درصد تسهیلاتی به متقاضیان داده می شود گفت: سال گذشته 160 میلیارد ریال در نظر گرفته شد که تاکنون 110 میلیارد ریال آن جذب شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان گفت: در بخش مناطق محروم 400 میلیارد ریال تسهیلات با نرخ 6 درصد داشته ایم و در بخش اشتغال فراگیر بین 2 تا 6 درصد بر حسب طرحی که شخص دنبال می کند یارانه پرداخت می شود.

امیری اظهار داشت: باید از فرصت خوبی که طی چند سال اخیر در استان لرستان فراهم شده استفاده کرد تا اراضی ملی و شیب دار برای کشت درختان مثمر و گیاهان دارویی استفاده شود.
وی افزود: تا کنون هزار و 500 هکتار درختان مثمر در اراضی شیب دارد و 1200 هکتار گیاهان دارویی در اراضی دیم استان به زیر کشت رفته است.

امیری با اشاره به روند افزایشی صادارت استان گفت: در سال 95 میزان 240 میلیون یورو، سال 96 میزان 340 میلیون یورو صادرات داشته ایم و امسال نیز این امیدواری وجود دارد که تا 400 میلیون یورو صادرات داشته باشیم.

امیر در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اهمیت و ضرورت سرمایه گذاری افزود: ترویج فرهنگ سازی برای افزایش سرمایه گذاری در استان باید صورت گیرد تا شرایط بگونه ای فراهم شود تا سرمایه گذاران بومی که تعلق خاطر بیشتری به استان دارند شرایط فرهنگی و اداری برای انجام این کار برای آنها فراهم شود.

امیری با اشاره به راه اندازی سایت رسیدگی به انتقادات و پیشنهادات گفت: این بخش از طریق سایت استانداری لرستان بزودی راه اندازی می شود تا بصورت آنلاین هرگونه انتقاد و پیشنهاد که از سوی شهروندان مطرح می شود در لحظه مورد رسیدگی و ارجاع به دستگاه اجرایی مرتبط صورت گیرد.

علی آشتاب مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی لرستان نیز در این جشنواره گفت: در سیزدهمین حشنواره تجلیل از تعاونگران و کارآفرینان برتر الگوهای برتر با هدف ترویج فرهنگ تعاون و مشارکت گروهی معرفی می شوند.

وی افزود: در بخش تعاونگران از مجموع 586 تعاونی شرکت کننده در 25 گرایش 21 تعاونی بعنوان تعاونی برتر انتخاب شدند از جمله اینکه سفیر ملی تعاون در کشور به یک تعاونگر لرستانی تعلق گرفته است.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: در بخش کارآفرینی نیز 461 کارآفرین چه در بخش تعاونی ها و چه در بخش فعالین بخش خصوصی شرکت داشتند که بعد از داروی ها صورت گرفته سه کارآفرین برتر معرفی شد.

t12

۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ۰۸:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید