اخبار

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی :

معرفی بیش از 3 هزار متقاضی تسهیلات اشتغالزایی نهادهای حمایتی در استان

معرفی بیش از 3 هزار متقاضی تسهیلات اشتغالزایی نهادهای حمایتی در استان
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان از معرفی تعداد 3 هزار و 317 طرح جهت استفاده از تسهیلات اشتغالزایی دستگاههای حمایتی در استان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب صبح امروز در جلسه  بررسی اعتبارات اشتغال روستایی دستگاههای حمایتی استان با اشاره به اختصاص بودجه اشتغال پایدار مناطق محروم و روستایی برای سازمان‌های حمایتی که مشمول کارگروه اشتغال استان هستند،اظهار داشت : در این رابطه وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی تفاهم نامه های مربوطه میان سازمان بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و کمیته امداد با هدف کاهش فقر مطلق در مناطق کمتر توسعه یافته، روستایی و اولویت سازی و ساز و کار مشخص برای این سه نهاد منعقد نموده است .

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان در ادامه افزود : بانک های عامل این طرح ها شامل بانک توسعه تعاون، کشاورزی، صندوق کار آفرینی امید و پست بانک است که جلسات مربوطه تشکیل و مقرر شد طرح های آماده دستگاه‌ها ارسال شود .

وی به اعتبار ابلاغ شده در سال 97 به استان اشاره کرد و اظهار داشت : در سال جاری مبلغ 136 میلیارد تومان اعتبار جهت تسهیلات اشتغالزای روستایی برای جامعه هدف نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد و بنیاد شهید استان ابلاغ شده که تاکنون برای تعداد 3 هزار و 317 طرح  با اعتبار 163 میلیارد تومان جهت طرح در کمیته های استانی ، کشوری و بانکهای عامل معرفی شده اند .

آشتاب خاطر نشان ساخت :از 136 میلیارد اعتبار اختصاص یافته به استان مبلغ 83 میلیارد تومان به کمیته امداد ، 38میلیارد و 500 میلیون تومان به بنیاد شهید و 15 میلیارد و 700 میلیون تومان سازمان بهزیستی استان اختصاص داده شده است که با پرداخت این تسهیلات  تعداد 4 هزار و 590 نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد .

در ادامه جلسه مدیران کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی . بنیاد شهید و امور ایثارگران و بامکهای عامل گزارشات خود را پیرامون تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی موضوع سهم نهاد های حمایتی در جلسه ارائه دادند.

۱۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۸:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید