اخبار

اختصاص 136 میلیارد تومان اعتبار به بحث اشتغال اقشار آسیب پذیر

اختصاص 136 میلیارد تومان اعتبار به بحث اشتغال اقشار آسیب پذیر
مدیرکل تعاون، رفاه و اجتماعی لرستان گفت: متولی سرشماری نیروی کار، وزارت ما نیست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه چند طرح اشتغالزایی را در سال 97 پیگیری می کنیم، اظهار کرد: در زمینه اشتغال روستایی طی مرحله اول ۱۲۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان سهمیه استان بود که با پیگیری های انجام شده ۱۶۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت شد.

وی با بیان اینکه 900 طرح نیز منجر به عقد قرار داد شده است، افزود: پیش بینی می کنیم با عملیاتی شدن این طرح ها بیش از 3773 فرصت شغلی در استان ایجاد می شود .

آشتاب با بیان اینکه طرح ها زمان بر هستند، خاطرنشان کرد: هم اکنون نیز بالای ۲۵۹ میلیارد تومان طرح مصوب شده آماده داریم که پیش بینی می شود به محض ابلاغ مرحله دوم با اجرایی شدن آنها 4600  فرصت شغلی در استان ایجاد می کند .

مدیرکل تعاون، رفاه و اجتماعی لرستان بیان کرد: در زمینه اشتغال فراگیر نیز یکی از استان های برتر کشور هستیم و 956 طرح با 107 میلیارد تومان تسهیلات موفق به اخذ قرارداد شده اند.

وی تصریح کرد: ما متولی اشتغال نیستیم بلکه دبیرخانه و هماهنگ کننده دستگاه های اجرایی برای ایجاد اشتغالیم؛ هم اکنون در بحث مشاغل خانگی 136 میلیارد تومان اعتبار به بحث اشتغال اقشار آسیب پذیر اختصاص داده شده است.

آشتاب با بیان اینکه این طرح بیش از 5000 شغل ایجاد خواهد کرد، ادامه داد: متولی سرشماری نیروی کار، وزارت ما نیست و کار مرکز آمار است. هم اکنون به وسیله ادارات کاریابی خود در دل روستاها نیز رفته ایم و آمار تمامی بیکاران را جمع آوری می کنیم.

۲۱ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید