اخبار

حمایت از 25 واحد تولیدی مشکل دار در استان لرستان /تثبیت بیش از 2 هزار فرصت شغلی در استان

حمایت از 25 واحد تولیدی مشکل دار در استان لرستان /تثبیت بیش از 2 هزار فرصت شغلی در استان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از بررسی و حمایت تعداد 25 واحد کارگری در کمیته استانی حمایت از واحدهای مشکل دار لرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با اشاره به حمایت و رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی و کارگری استان اظهار کرد : در راستای اهداف وزارت متبوع مبنی بر حفظ و صیانت از نیروی کار و اشتغال موجود، یکی از مهمترین رسالت این اداره کل شناسایی بموقع مشکلات واحدهای کارگری و پیگیری بهنگام برای رفع و حمایت از این واحدهاست .  

وی افزود : در این راستا در 7ماهه سالجاری 12 جلسه کمیته استانی حمایت از واحدهای مشکل دار تشکیل و بیش از 2 هزار 642 فرصت شغلی در استان تثبیت شده است .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان اظهار کرد: در 7 ماهه  سالجاری برای تعداد 2 هزار و 215 نفر در استان لرستان مقرری بیمه بیکاری برقرار شد .

آشتاب خاطر نشان ساخت : بی‌تردید از دست دادن غیر ارادی شغل یکی از حوادثی است که نیروهای کار را تهدید می‌کند‌‌، از این رو برقراری بیمه بیکاری راهکاری مناسب و مطمئن برای تأمین زندگی در چنین شرایطی است.

وی بیان کرد: اداره کار از طریق تعامل با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای در تلاش است که مقرری بگیران در زمان استفاده از بیمه بیکاری، به فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای بپردازند تا این دسته از افراد راهی برای ورود به بازار کسب و کار به دست آورند. در این راستا در 7 ماهه امسال 226 نفر به آموزش فنی و حرفه‌ای معرفی شده و در حال کسب آموزش‌های مربوطه هستند.

۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید