اخبار

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی :

لزوم حمایت از 48 واحد تولیدی لرستان

لزوم حمایت از 48 واحد تولیدی لرستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بر لزوم حمایت از 48 واحد تولیدی استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتمای استان لرستان علی آشتاب ظهر یکشنبه در جلسه شورای بانک‌های استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهارداشت: یکی از مهمترین سیاست‌های دولت در شرایط فعلی اقتصادی، حفظ تولید و اشتغال و به نوعی صیانت از نیروی کار است که به تبع صیانت از نیروی کار صیانت از تولید را به دنبال دارد.

وی افزود: بر اساس مطالعه‌ای که روی بنگاه‌های اقتصادی استان انجام دادیم، چهار واحد تولیدی بزرگ شناسایی شده (زاگرس فارمد پارس، نساجی بروجرد ، فولاد و چدن و صدر فولاد)که نیازمند توجه ویژه‌اند چون جزء واحدهایی هستند که اگر در بحث تسهیلات به آنها توجه نشود شاید نسبت به دیگر واحدهای تولیدی آسیب پذیری بیشتری داشته باشند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: حدود 44 صنعتی و خدماتی دیگر شناسایی شده که بخشی از آنها مربوط به شهرداری‌ها است و بیشترین مشکل آنها بحث سرمایه در گردش است بنابراین اگر می‌خواهیم در پرداخت تسهیلات جهت گیری تعریف شود، جهت گیری بیشتر به سمت این واحدها باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حقوق معوق نیروهای شهرداری‌ها در استان اشاره کرد و گفت: در برخی از شهرداری‌ها بیش از 9 ماه حقوق معوق شده است و این تبعات اجتماعی زیادی در پی دارد چون اگر یک روز نیروهای خدماتی شهرداری کار خود را انجام ندهند مشکل کلی در سطح استان به وجود می‌آید.

آشتاب تصریح کرد: از معاون عمرانی استاندار درخواست داریم تا به بحث شهرداری‌ها توجه ویژه داشته باشند و اگر امکان دارد در جلسه خاصی این موضوع بررسی شود چون اکثر شهرداری‌ها بدهکاراند.

وی اظهاردشات: یک مشکلی که شهرداری دارد این است که طرف حساب آنها پیمانکاران هستند و بر اساس بررسی‌های انجام شده شهرداری پول را به حساب پیمانکار واریز کرده اما پیمانکار به حساب کارگران واریز نکرده است که باید به این موضوع توجه شود.

۲۸ آبان ۱۳۹۷ ۰۷:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید