اخبار

197میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در لرستان پرداخت شد

197میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در لرستان پرداخت شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: 197میلیارد و۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات به ۱۹۵۹ طرح اشتغال روستایی در لرستان پرداخت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب ظهر چهارشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری لرستان با اشاره به اینکه سهم لرستان از اعتبارات اشتغال روستایی در مرحله اول ۱۲۶ میلیارد بود، اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته و عملکرد خوب استان این اعتبار به ۱۷۵ میلیارد تومان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه در سطح استان برای جذب اعتبارات اشتغال روستایی از همه بخش های اقتصادی خوب پای کار بودند و ۴۸۱ میلیارد تومان طرح اشتغال روستایی شناسایی و معرفی شد، تصریح کرد: یک هزار و ۹۵۹ طرح با ۱97 میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعتبار موفق به دریافت تسهیلات و عقد قرارداد با بانک ها شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۴۳ میلیارد تومان طرح بررسی شده در دست بانک ها داریم، ادامه داد: ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار اشتغال روستایی در مرحله سوم و چهارم سهم لرستان است که در صورت تخصیص این اعتبار، طرح های آماده دریافت اعتبار نیز مشخص هستند.

آشتاب با بیان اینکه عملکرد استان در در مرحله اول اختصاص اعتبار اشتغال روستایی ۱۱۲ درصد بوده است، یادآور شد: با بهره برداری کامل از طرح های اشتغال روستایی که تسهیلات دریافت کرده اند، ۴ هزار و ۹۷۱ فرصت شغلی ایجاد می شود.

در پایان این جلسه محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور عنوان  کرد: "با ارزیابی های انجام شده از  فعالیت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان، مشخص شد که اداره کاراستان درحوزه اشتغال  یکی از بهترینهای کشوراست."

x77x78

۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید