اخبار

مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی :

کارآفرینی اکسیر توسعه و پیشرفت کشور

کارآفرینی اکسیر توسعه و پیشرفت کشور
مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارآفرینی اکسیری است که برای توسعه و پیشرفت کشور به آن نیاز داریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان رحیم سرهنگی در آیین افتتاح باشگاه کارآفرینان نوجوان استان اظهار کرد: چشمه جوشان ارزش افزوده در اشتغال که تولید ثروت می‌کنند کارآفرینان هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر کشور نیروی انسانی آماده به‌کار خوبی دارد.

مدیرکل دفتر توسعه کارافرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: کارآفرینی اکسیری است که برای توسعه و پیشرفت کشور به آن نیاز داریم.

وی با بیان اینکه کارآفرینی بخشی مهم و بسیار سخت است، اضافه کرد: کشور نیازمند افراد خلاق است؛ در بحث کارآفرینی نیاز به دانشگاه، دولت، سرمایه و نیروی انسانی است.

سرهنگی بیان کرد:: کشورها به‌صورت ویژه از کارآفرینان خط‌شکن خود حمایت می‌کنند.

این مسئول گفت: ایجاد نیروی انسانی باکیفیت در کشور نیازمند وجود کارآفرینی است که ذهنی خلاق داشته باشد تا بتواند نوآوری کند.

وی اظهار کرد: کارآفرینی از جنس رفتار است که باید در سیستم نظام آموزشی تربیت می‌کردیم که وقتی وارد فضای کسب‌وکار می‌شدند کارآفرین باشند و کارآفرین کسب‌وکار شوند.

او ادامه داد: در این باشگاه افرادی تربیت می‌شوند که خیلی فکر می‌کنند و نیازها را می‌شناسند و بلد هستند منابع را چگونه ترکیب و چیزی خلق کنند.

سرهنگی افزود: هر کسی نمی‌تواند در جامع کارآفرین باشد و هدفمان از تشکیل این باشگاه تربیت دانش‌آموزان خلاق است تا با شبکه‌سازی در توسعه این استان موثر باشند.

وی ادامه داد: باید رفتار فرد را تغییر دهیم؛ سبک کلاس در این باشگاه از جنس هم‌اندیشی است و این دانش‌آموزان کار گروهی می‌کنند و پرسشگر هستند و باید مدل ذهنی آنان را تغییر دهیم.
سرهنگی خاطرنشان کرد: لرستان جزو اولین استان‌هایی هستند که تلاش کردند این باشگاه را راه‌اندازی کنند.

وی تصریح کرد: سعی کردیم از بهترین مربیان مطرح در این کلاس‌های باشگاه استفاده کنیم.

x85x86

۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید