اخبار

مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی :

کارآفرینی منبعی برای پیدایش صنایع جدید و نوآوری اقتصادی است

کارآفرینی منبعی برای پیدایش صنایع جدید و نوآوری اقتصادی است
مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارآفرینی منبعی برای پیدایش صنایع جدید و نوآوری اقتصادی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان رحیم سرهنگی در دیدار صمیمی با کارآفرینان استان که در محل کافه کارآفرینی خرم‌آباد برگزار شد، بیان کرد: کارآفرینی کسب‌وکار نیست بلکه یک سبک زندگی است.

وی ادامه داد: کارآفرینی یک اندیشه و ایده است که فرد باید آن را تبدیل به کسب و کار کند و بتواند از آن برای خود ارزش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تولید کند. سرهنگی با بیان اینکه فرد در هر سن و سالی می‌تواند یک کارآفرین موفق باشد، ادامه داد: کارآفرینان خلاق باشند و قابلیت پاسخ به نیاز بازار را داشته باشند.

مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: تخصص کارآفرین قابلیت پاسخ به نیاز بازار را داشته باشد، بازار برای ما تعیین تکلیف می‌کند نه ما برای بازار و باید در خدمات انعطاف‌پذیر باشیم و بتوانیم خودمان را با شرایط بازار وفق دهیم.

وی عنوان کرد: در سال‌های اخیر اتفاقات خوبی در کشور رخ داده و نسل جدیدی از کارآفرینان در حال رویش است که می‌توانند به درآمدهای میلیاردی برسند.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: کارآفرینی به عنوان یکی از محورهای اصلی رشد و توسعه اقتصادی و یکی از راه‌های رسیدن به توسعه پایدار، دارای اهمیت زیادی است.

سرهنگی افزود: علت اهمیت کارآفرینی در افزایش سود و سرمایه سرمایه‌داران، پر شدن شکاف‌ها وخلاهای بازار کار ، تقویت و تکامل صنایع داخلی، رقابت صنایع داخلی و خارجی و... است.

وی اضافه کرد: بنگاه‌های اقتصادی محور اصلی تولید و ایجاد اشتغال در کشور هستند، بنابراین بنگاه و کارآفرین، نقشی محوری در اقتصاد کشور و ایجاد ارزش افزوده دارد.

سرهنگی یادآور شد: در شرایط اقتصادی موجود در چالش هایی نظیر تحریم یکی از مهمترین راهکارهایی که می توان در راستای سیاست های برنامه توسعه کشور با تکیه بر سرمایه عظیم نیروی انسانی متخصص، اهداف توسعه ای را پوشش دهد و مسیر گذار از اقتصاد مبتنی بر منابع به اقتصاد دانش بنیان را تسهیل کند، کارآفرینی است.

 

x88

۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید