اخبار

اجرای طرح کیان در استان لرستان

اجرای طرح کیان در استان لرستان
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان گفت: طرح کیان یا برنامه کارمند یاری (پیشگیری از اعتیاد در نهاد‌های اداری استان) اجرا می‌شود.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان ظهر امروز طرح کیان یا کارمند یاری با حضور توکلی مدیر کل سازمان بهزیستی و بیرانوند دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به منظور پیشگیری از اعتیاد کارکنان در نهادهای دولتی و دفتر مشاوره و خدمات روانشناختی کیان در این اداره کل به بهره برداری رسید .

علی آشتاب در جلسه افتتاح طرح کیان با اشاره به اهداف این طرح اظهار داشت : ارتقای سطح سلامت روان کارکنان، خانواده ها و اجتماع پیرامون آنان، پیشگیری از بروز و شیوع اعتیاد در محل کار، افزایش مهارت های ارتباط موثر در کارکنان، آگاه سازی درباره مصـرف مـواد و پیامـدهای مصـرف آن برای کارکنان و فـراهم کردن امکـان دسترسـی بـه خـدمات حمایت از درمـان بـرای کارکنان از جمله اهداف اجرای این برنامه است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان در ادامه با بیان اینکه این طرح با همکاری و هماهنگی سازمان بهزیستی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان اجرا میگردد افزود : مخاطبان این برنامه نخست همه کارکنان سازمان ها هستند چرا که تاکید این برنامه بر پیشگیری اولیه است ولی در درجه دوم مخاطبان عمده این برنامه کارکنان هستند که مـی تواننـد درگیـر مسـائلی ماننـد اعتیاد ، اسـترس یـا افسردگی باشند.

وی با بیان اینکه آگاه سازی، آموزش و مشاوره سه اصل اولیه پیشگیری است،خاطر نشان ساخت :این طرح علاوه بر مشاوره در مشکلات ناشی از مصرف مواد اعتیاد آور، در مشکلات زناشویی یا ارتباطات بین فردی، فشار‌های کاری (استرس و فرسودگی شغلی)، موارد مراقبتی از فرزند (مهارت فرزند پروری) نیز مشاوره می دهد.

x95

 

 

۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید