اخبار

بزرگترین کشت و صنعت غرب کشور با حضور شریعتمداری در الیگودرز افتتاح شد

بزرگترین کشت و صنعت غرب کشور با حضور شریعتمداری در الیگودرز افتتاح شد
بزرگ ترین مجتمع کشت، صنعت و دامپروری غرب کشور با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در الیگودرز به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان مجتمع کشت، صنعت و دامپروری صبا پگاه لرستان در زمینی به وسعت 41 هکتار با ظرفیت 2 هزار رأس دام مولد و پنج هزار رأس کل گله و با هدف تولید 25 هزارتن شیر و تولید 350 تن گوشت قرمز در سال احداث شد.
همچنین با بهره برداری از این واحد کشت و صنعت برای 105 نفر به صورت مستقیم و 700 نفر غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد شد.

هزینه‌های سرمایه‌گذاری برای این طرح 420 میلیارد ریال بوده و علوفه مورد نیاز 80 هزار تن در سال می باشد.

عملیات اجرای این طرح که از زیر مجموعه های شرکت صنایع شیر ایران ( پگاه ) است از سال ١٣٩٥ آغاز شد.

مدیر عامل صنایع شیر ایران( پگاه ) در آیین بهره برداری از این مجمتع اظهار داشت: سیاست این شرکت مبنی بر تامین حداقل٣٠ درصد از شیر خام مورد نیاز شرکت های پگاه از طریق دامپروری ها می باشد.

سید ابراهیم حسینی افزود: تولید شیر خام مهم ترین مرحله تولید و فرآوری محصولات لبنی است و استراتژی پگاه به عنوان یک واحد نمونه و برتر کیفی، تولید شیر با بالاترین کیفیت می باشد تا بتوان هم در تولید شیر خام اولیه شیر خشک نوزاد و هم برای تولید محصولات متنوع در مدار تولید قرار گیرند.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی روز گذشته به لرستان سفر کرده است و در این سفر 2 روزه خود طرح های مختلف اشتغال زایی و رفاهی را بازدید، کلنگ زنی و یا افتتاح کرده است.

 

x103x104x105

۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید