اخبار

با حضور وزیر کار: عملیات اجرایی گاوداری 6 هزار راسی دلفان آغاز شد

با حضور وزیر کار: عملیات اجرایی گاوداری 6 هزار راسی دلفان آغاز شد
عملیات اجرایی گاوداری 6 هزار راسی دلفان با ظرفیت تولید سالانه 35هزار تن شیر و 500 تن گوشت روز جمعه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان عملیات اجراییگاوداری 6000 هزار رأسی شهرستان دلفان با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سید موسی خادمی استاندار لرستان و جمعی از مسئولین استان و شهرستان به زمین زده شد

 بر اساس این گزارش پروژه مذکور در زمینی به مساحت 57 هکتار است . همچنین ظرفیت این گاوداری 6000 رأس است که زمینه اشتغال را برای افراد جویای کار 150 نفر به طور مستقیم و 1500نفر به طور غیر  مستقیم فراهم میکند

شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در جریان آغاز عملیات اجرایی این پروژه اظهار داشت: امیدواریم این مرکز اقتصادی منشأ خیر و برکت برای مردم این منطقه باشد و اشتغال خوبی را برای آن‌ها فراهم کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: این پروژه در راستای ایجاد توازن توسعه در این شهرستان اجرا می‌شود و البته به همین یک موضوع ختم نمی‌شود و برنامه‌های دیگری نیز برای آبادانی و توسعه بیش‌تر این شهرستان در نظر داریم.

وی با بیان اینکه سلسله و دلفان در زمینه گردشگری ظرفیت‌های خوبی دارد، بیان کرد: یک چشمه آبگرم بی‌نظیر در این منطقه وجود دارد که به‌دنبال نهایی‌کردن مطالعات مربوط به آن هستیم تا توسعه بیش‌تری در این منطقه ایجاد کنیم.

وی بیان کرد: این گاوداری 6 هزار رأسی توسط شرکت کشت و صنعت و دامداری گلدشت وابسته به هلدینگ صنایع عمومی تأمین اجتماعی ایجاد شده‌است.

لازم به یادآوری است میزان اعتبارات این پروژه 110 میلیارد تومان است که آورده سرمایه گذار 55 میلیارد برآورده شده و  15 میلیارد از محل اشتغال پایدار روستایی معرفی شدهاند و تقاضای سرمایه گذار 55 میلیارد تومان است.

۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید