اخبار

واحدهای کارآفرینی خسارت دیده در سیل لرستان حمایت می شوند

واحدهای کارآفرینی خسارت دیده در سیل لرستان حمایت می شوند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: واحدهای خدماتی، تولیدی، صنعتی و کشاورزی استان که به دلیل سیل دچار خسارت شده اند مورد حمایت قرار می گیرند.

به کزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب روز جمعه در بازدید از مناطق سیل زده شهرستانهای دلفان و چگنی به همراه میاد صالحی مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: افراد شاغل در این واحدها بدون محدودیت تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می گیرند.

وی با اشاره به سفرهای معاونان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روزهای گذشته به این استان اظهار داشت: امروز مدیرعامل صندوق بازنشستگی نیز از مناطق خسارت دیده دلفان و چگنی و دوره بازدید کرد و در این راستا تمهیداتی برای سیلزدگان این مناطق در نظر گرفته شد.

آشتاب ادامه داد: همچنین پنج اکیپ سیار خدمات رسان درمانی و پنج اکیپ سیار فنی و حرفه ای برای خدمات خودرویی و تاسیساتی در مناطق سیلزده استان حضور دارند.

وی افزود: تاکنون 14 هزار بسته اقلام غذایی و مصرفی مورد نیاز به مناطق سیل زده استان ارسال شده است.

بر اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.

مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.

تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.

برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون 14 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند ولی هنوز گزارش رسمی مبنی بر تلفات جانی در پلدختر اعلام نشده است که همین می تواند ناشی از اطلاع رسانی خوبی باشد که قبل از سیل در این منطقه صورت گرفته است.

983  

۱۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۹:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید