اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:

محدودیت رعایت سهم بخش اقتصادی در تسهیلات اشتغال روستایی برداشته شود

محدودیت رعایت سهم بخش اقتصادی در تسهیلات اشتغال روستایی برداشته شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: محدودیت رعایت سهم بخش اقتصادی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی استان برداشته شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه وزارت تعاون، برای احیای شرکت‌های تعاونی خسارت‌دیده از سیل کمک‌های تسهیلاتی ارزان قیمت اختصاص دهد، اظهار کرد: همچنین فنی و حرفه‌ای آموزش‌های مهارتی را در روستاهای سیل‌زده استان به‌صورت ویژه دنبال کند تا مشاغل جدید در این مناطق راه‌اندازی شود.

وی اضافه کرد: ضرورت دارد بانک‌ها بخشودگی سود، جرائم و استمهال تسهیلات پرداخت شده را در مناطق سیل‌زده لحاظ کنند.

آشتاب عنوان کرد: انتظار داریم محدودیت رعایت سهم  بخش  اقتصادی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی استان برداشته شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بر پرداخت تسهیلات تکمیلی به طرح‌های روستاییان و عشایر مناطق سیل‌زده تاکید کرد و با بیان اینکه ممنوعیت پرداخت تسهیلات در بخش دام که مربوط به طرح‌های اشتغال روستایی و عشایری برداشته شود، افزود: وزارتخانه‌های صمت، جهاد کشاورزی و تعاون ساخت وتکمیل پروژه‌های آغاز شده در مناطق سیل‌زده و سایر مناطق استان را به شرکت‌های هلدینگ زیرمجموعه‌ خود تاکیدکنند و با این کار کمک شایانی به ایجاد اشتغال جدید خواهند کرد.

آشتاب گفت: همچنین وزارت نیرو با اعمال معافیت پرداخت هزینه انرژی، وزارت اقتصاد بااعمال معافیت مالیاتی و بیمه مرکزی با پرداخت بیمه حوادث غیرمترقبه نسبت به احیاء و پایداری اشتغال در مناطق سیل‌زده کمک کنند.

وی یادآور شد: حدود۱۸ هزارشغل در بخش‌های کشاورزی، صنعت، خدمات، خانگی، خوداشتغالی و صنایع دستی و همچنین ١٢٧ تعاونی در لرستان تحت تاثیر سیل اخیر قرار گرفتند.

۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید