اخبار

طرح «اشتغال عمومی» در مناطق سیل زده لرستان اجرایی شد /متقاضیان ثبت نام کنند

طرح «اشتغال عمومی» در مناطق سیل زده لرستان اجرایی شد /متقاضیان ثبت نام کنند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه طرح «اشتغال عمومی» در مناطق سیل زده لرستان اجرا می‌شود گفت: مراحل ثبت نام این طرح در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب در گفت‌وگو با واحد خبر صدا و سیمای مرکز لرستان اظهارداشت: یکی از موضوعاتی که مورد توجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، توجه به بازسازی و احیا مشاغل آسیب دیده ناشی از سیل فروردین ماه 98 در استان است که به همین منظور چند برنامه  در دستور کار داریم.

وی افزود: یکی از برنامه‌های اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان پرداخت یارانه دستمزد است بدین شکل که کلیه بنگاه‌های اقتصادی که با حفظ اشتغال موجود اقدام به جذب نیروی کار جدید کنند وزارت تعاون به مدت یک سال معادل یک سوم حداقل دستمزد را پرداخت می‌کند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: پرداخت یارانه دستمزد کمک شایانی به کاهش قیمت تمام شده محصول در بنگاه‌های اقتصادی می‌کند و فرصتی است تا ما بتوانیم کمبود نیروی انسانی را در بنگاه‌های اقتصادی تامین کنیم و از طرفی زمینه ایجاد اشتغال برای افراد فراهم شود.

وی بیان کرد: از همه فعالان اقتصادی بخش‌های مختلف درخواست داریم نیاز نیروی انسانی خود را شناسایی و به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اعلام کنند تا با همکاری مراکز کاریابی نسبت به تامین نیرو اقدام شود.

آشتاب گفت: یکی از برنامه‌های دیگر که در مناطق سیل زده استان اجرا می‌شود بحث «اشتغال عمومی» است چون به واسطه سیل نیروی کار در این مناطق نیاز به تامین معیشت و درآمد دارند از این رو طرحی را در قالب اشتغال عمومی داریم اجرا می‌کنیم که مراحل ثبت نام آن در حال انجام است.

وی تصریح کرد: در طرح «اشتغال عمومی» نیروی کار برای بحث لایروبی، بخش کشاورزی و سخت و ساز منطقه از بین نیروی کار موجود در مناطق سیل زده تامین می‌شود و با هماهنگی انجام گرفته معادل دو سوم حداقل دستمزد به مدت 100 روز به افراد پرداخت می‌شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: طرح «اشتغال عمومی» فرصتی است تا بتوانیم بخشی از دغدغه مردم که بیکاری بعد از سیل است را رفع کنیم از طرفی زمینه ایجاد درآمد نیز فراهم شود.

وی تصریح کرد: با اجرای طرح اشتغال عمومی در مناطق سیل زده استان، زمینه کاهش قیمت ساخت و ساز، پاکسازی جویبار، باغات و زمین‌های کشاورزی فراهم می‌شود و کمکی است تا این بخش‌ها سریعتر به فعالیت مجدد برگردند.

۸ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید