اخبار

317 تشکل کارگری و کارفرمایی در لرستان فعالیت می کنند

317 تشکل کارگری و کارفرمایی در لرستان فعالیت می کنند
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 317 تشکل کارگری و کارفرمایی در واحد‌های اقتصادی استان فعالیت می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب، از فعالیت 317 تشکل کارگری و کارفرمایی در واحد‌های اقتصادی استان خبر داد و اظهار داشت به همت همکاران اداره تشکلات کارگری و کارفرمایی این اداره کل تاکنون تعداد 260 تشکل کارگری و همچنین 57 تشکل کارفرمایی در استان ایجادشده است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه وضعیت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان مطلوب است، اظهار کرد: خوشبختانه در لرستان فعالیت‌های خوبی جهت توسعه و ارتقا تشکلات صنفی انجام گرفته است.

وی افزود: در حال حاضر تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در حوزه کار و تولید و تصمیم‌سازی‌های کلان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و توسعه و تقویت آن‌ها در محیط‌های کار و تولید تأثیر بسزایی در تنظیم رابطه کارفرما و کارگران ایفا کرده و از تنش‌های کاری، جلوگیری می‌کند.

آشتاب با اشاره به جایگاه مهم تشکلات کارگری و کارفرمایی عنوان کرد: نظر به اهمیت و نقش بسزایی که تشکلات کارگری و کارفرمایی به‌عنوان شرکای اجتماعی در سالم‌سازی محیط‌های کارگری و ارتقای سطح بهره‌وری و به‌طورکلی در چرخه اقتصادی جامعه ایفا می‌کنند تقویت، ترغیب و تشویق تشکلات از حیث کمی و کیفی از برنامه‌های مهم این اداره کل بوده و در مقایسه آماری مجموع این تشکلات که با تلاش همکاران ضمن حفظ و به‌روز نگه‌داشتن تشکلات مذکور در سالجاری  10 درصد افزایش داشته اند .

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان در ادامه افزود: با برگزاری کارگاه‌های آموزشی متعدد و دوره‌های آموزشی مختلف و به‌ویژه خود ترکیب مدیریتی تشکل‌ها  بیش از یک هزار 512 نفر ساعت آموزش‌های مرتبط ارائه‌شده است.

۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید