اخبار

اطلاعات ۸۵۰۰ متقاضی طرح اشتغال عمومی در مناطق سیلزده لرستان ثبت شد

اطلاعات ۸۵۰۰ متقاضی طرح اشتغال عمومی در مناطق سیلزده لرستان ثبت شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: با پایان مهلت نام نویسی متقاضیان حضور در طرح اشتغال عمومی مناطق سیلزده استان، اطلاعات هشت هزار و ۵۰۰ نفر ثبت در سامانه و برای پالایش نهایی به تامین اجتماعی ارسال شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با اشاره به اجرای طرح اشتغال عمومی در مناطق سیلزده استان افزود: برای این مهم پس از فراخوان عمومی، ۱۵ هزار فرم به صورت دستی در سطح استان توزیع و در پالایش اولیه، هشت هزار و ۵۰۰ نفر شرایط ابتدایی این طرح را داشته که اطلاعات آنها برای بررسی وضعیت بیمه ای به تامین اجتماعی ارسال شد.

وی ادامه داد: تنها افرادی می توانند در این طرح شاغل شوند که هیچگونه بیمه فعالی در سازمان تامین اجتماعی نداشته باشند.

وی سهمیه لرستان برای اشتغال عمومی را هفت هزار و ۷۱۲ نفر عنوان کرد و اظهار داشت: پیش بینی می شود در صورت ادامه روند فعلی، این طرح تا یک ماه آینده اجرایی گردد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی و مهارت افزایی مشمولان قبل از اجرای طرح گفت: این آموزش ها رایگان است و با هدف ارتقای کیفی این طرح اجرا می شود.

آشتاب تاکید کرد: افرادی که متقاضی اشتغال عمومی هستند باید علاوه بر داشتن مهارتهای لازم، در مناطق سیلزده حضور داشته و فعالیت کنند در غیراینصورت مشمول تسهیلات طرح نخواهند شد.

وی یادآور شد: در طرح اشتغال عمومی، نیروی کار برای لایروبی، بخش کشاورزی و ساخت و ساز منطقه از میان افراد مناطق سیل زده تأمین می‌شود که با هماهنگی انجام گرفته معادل دو سوم حداقل دستمزد به مدت ۱۰۰ روز به افراد پرداخت می‌شود.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: با اجرای این طرح، زمینه کاهش قیمت ساخت و ساز، پاکسازی جویبار، باغات و زمین‌های کشاورزی فراهم می‌شود و کمکی است تا این بخش‌ها سریع‌تر به فعالیت مجدد بازگردند.

 

۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید