اخبار

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی :

پرداخت یارانه دستمزد به واحدهای اقتصادی لرستان

پرداخت یارانه دستمزد به واحدهای اقتصادی لرستان
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان از اجرای طرح یارانه دستمزد به واحدهای اقتصادی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اجرای این طرح سبب کاهش نرخ بیکاری در استان می گردد اظهار داشت : یکی از برنامه‌های اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان پرداخت یارانه دستمزد است بدین شکل که تمامی بنگاه‌های اقتصادی که با حفظ اشتغال موجود اقدام به جذب نیروی کار جدید کنند وزارت تعاون به مدت یک سال معادل یک سوم حداقل دستمزد را پرداخت می‌کند.

وی بیان کرد: پرداخت یارانه دستمزد کمک شایانی به کاهش قیمت تمام شده محصول در بنگاه‌های اقتصادی می‌کند و فرصتی است تاکمبود نیروی انسانی را در بنگاه‌های اقتصادی جبران کرد و از طرفی زمینه ایجاد اشتغال برای افراد فراهم شود.

آشتاب با اشاره به کمک این اداره کل به واحدهای اقتصادی استان در سالجاری خاطر نشان ساخت : کارفرمایان بنگاه‌های فعال اقتصادی و تعاونیهای دارای کد کارگاهی تامین اجتماعی در صورت بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی از پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی سهم کارفرما به مدت یکسال معاف می‌شوند.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان اضافه کرد: از همه فعالان اقتصادی بخش‌های مختلف درخواست داریم نیاز نیروی انسانی خود را شناسایی و به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اعلام کنند تا با همکاری مراکز کاریابی نسبت به تأمین نیرو اقدام شود.

۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید