اخبار

فعالیت ۲۸۰۰ تعاونی در استان لرستان/تشریح برنامه های هفته تعاون

فعالیت ۲۸۰۰ تعاونی در استان لرستان/تشریح برنامه های هفته تعاون
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان در اولین روز از هفته تعاون از فعالیت ۲۸۰۰ تعاونی با ۲۸ هزار عضو در استان لرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب در اولین روز از هفته تعاون در نشست با خبرنگاران از فعالیت ۲۸۰۰ تعاونی با ۲۸ هزار عضو در استان لرستان خبر داد و گفت : بیش از هزار و ۴۰ تعاونی در جشنواره ثبت نام کردند که در نهایت ۲۴ تعاونی با گرایش‌های برتر انتخاب شد که از استان لرستان نیز یکی از تعاونی‌ها به عنوان برتر مورد تجلیل قرار گرفت.

وی افزود:در زمینه جلب مشارکت روستائیان نیز ۸۹ تعاونی با هزار و ۴۶ عضو و اشتغال ۹۲۷ نفر تشکیل داده ایم که در بحث اشتغال روستایی شاهد مهاجرت معکوس از شهر به روستا‌ها هستیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان تصریح کرد:از ظرفیت آموزش و پرورش در راستای تشکیل تعاونی‌های آموزشی بهره خواهیم برد، ۱۲ تعاونی در زمینه صیانت از منابع طبیعی، ۱۱ تعاونی باغبانی و همچنین ۱۵ شرکت با گرایش باغبانی تشکیل شده است.

آشتاب به تشکیل تعاونی آب بران به شیوه نوین در استان اشاره کرد و گفت: حجم کل زمین‌هایی که آبیاری نوین را در قالب آب بران عملیاتی کرده اند حدود ۱۰ هزار هکتار است.

وی از افتتاح ۲۰ شرکت تعاونی در این استان همزمان با هفته تعاون خبر داد.

علی آشتاب گفت:کار گروهی و جمعی یکی از فرصت‌هایی که باید به آن پرداخته شود، برای تقویت این مهم در استان باید سرمایه‌های مادی کنار آن قرار بگیرد تا زمینه آن فراهم شود.

وی از برگزاری چهاردهمین جشنواره تعاونی‌ها و تعاونگران برتر در لرستان خبرداد و خاطر نشان ساخت :امسال نیز مثل سالهای دیگر یکی از تعاونهای این استان به عنوان تعاونی برتر ملی معرفی شده است .

تجدید میثاق با شهدا و دیدار با خانواده شهدا ، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان لرستان  ، بازدید از طرحهای تعاونی و همچنین برنامه‌های فرهنگی‌_ ورزشی برای بخش تعاونی پیش بینی شده است.
۹ شهریور ۱۳۹۸ ۲۰:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید