اخبار

نقش مهم بخش تعاون در رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار

نقش مهم بخش تعاون در رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان گفت : بخش تعاون با کار گروهی و فکر جمعی نقش مهمی را در ایجاد اشتغال پایدار و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به خصوص رونق تولید را در کشور ایفا می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب در چهارمین روز از هفته تعاون و در نشست تخصصی با تشکلهای تعاون استان با بیان نقش مهم کار گروهی و استفاده از خرد جمعی در توسعه اقتصاد کشور اظهار داشت : ماهیت بخش تعاون با استفاده از سرمایه‌های خُرد شکل‌ می‌گیرد و  تجمیع سرمایه از طریق جذب سرمایه‌های خرد دارای دوام و قوام بیشتر در اقتصاد و ایجاد اشتغال پایدار است .

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان در ادامه افزود : تعاونی‌ها به عنوان بنگاه‌ های اقتصادی مردم‌ نهاد با سرمایه مردمی، برای مردم و با مدیریت مردم فعالیت می‌کنند و نقش مهم و موثری در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به خصوص رونق تولید دارند.

وی هفته تعاون را فرصتی برای معرفی  توانمندی ها و کارهای صورت گرفته در بخش تعاون عنوان کرد و گفت :امروز در بخش تعاونی ها شاهد توسعه و پیشرفت هستیم که نمونه بارز آن معرفی تعاونی های برتر ملی در چند سال اخیر  است .

آشتاب اظهار کرد: تعاونی های دانش بنیان ما از طرح های موفق است، در کنار مسائل و مشکلات نقاط قوت را باید بزرگ نمایی کنیم چراکه موجب الگوگیری و الگو پذیری دیگران می شود.

تحویل 11 هزار واحد مسکونی از سوی تعاونی های لرستان

وی با بیان اینکه کانون کارآفرینان استان ظرفیتی بوده که منافع استان و ملی را می بینند و به فکر مردم هستند، گفت: در حوزه مسکن تعاونی های ما موفق عمل کردند و 11 هزار واحد مسکونی تحویل داده شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به فعالیت تعاونی های ویژه بانوان بیان داشت: نزدیک به 500 تعاونی در لرستان فقط مخصوص بانوان است.

وی روح تعاون را روح گروهی و جمعی عنوان کرد و افزود: در عین اینکه می توانیم دیدگاه های سیاسی مختلفی داشته باشیم، می توانیم با هم همکاری کنیم و از توانمندی ها در رشد و پیشرفت و توسعه بخش تعاونی بهره مند شویم.

1131

۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید