اخبار

به مناسبت هفته تعاون صورت پذیرفت :

تشکل های تعاونی و تعاونگران با نماینده ولی فقیه در لرستان دیدار کردند

تشکل های تعاونی و تعاونگران با نماینده ولی فقیه در لرستان دیدار کردند
همزمان با پنجمین روز از هفته تعاون تشکل های تعاونی ، تعاونگران و کارکنان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی با نماینده ولی فقیه در لرستان دیدار کردند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل  تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب ظهر امروز در دیدار تشکل های تعاونی و تعاونگران با نماینده ولی‌فقیه در لرستان که به مناسبت هفته تعاون در بیت امام جمعه شهر خرم‌آباد برگزار شد با بیان اینکه خوشبختانه امروز استان در راستای فرمان مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال تلاش خود را به کار گرفته است، اظهار داشت: هفته تعاون فرصتی برای بیان خدمات و فعالیت‌های تعاون‌گرها است، همانطور که می‌دانید کار جمعی و گروهی مورد تاکید بزرگان دین نیز است.

وی هفته تعاون را فرصتی برای ترویج فرهنگ کار گروهی و درکنار هم بودن دانست و افزود: ملت ایران اسلامی همواره در کار گروهی همانند دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس موفق عمل کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه تعاونی‌ها سرمایه‌های فکری و انسانی جامعه هستند، عنوان کرد: تعاونی‌ها همواره در طول عمر انقلاب اسلامی خوش درخشیدند و کارنامه آن‌ها در طول 40 سال انقلاب موفق بوده است.

وی از فعالیت بیش از دو هزار و 800 تعاون در لرستان خبر داد و بیان کرد: این تعاونی‌ها با درجات مختلف و در حوزه‌های گوناگون صنعت، خدمات و کشاورزی فعالیت دارند و میزان اشتغال‌زایی آن‌ها 28 هزار نفر است.

آشتاب بیان کرد: طی جشنواره معرفی تعاونگران موفق در سطح کشور از میان 28 هزار تعاونی 24 تعاون برتر انتخاب شد که یکی از برگزیدگان از تعاون‌های استان لرستان بوده است.

وی با اشاره به اینکه تعاونی‌ها در استان در کنار مسائل مختلف در حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی هم ورود پیدا کرده‌اند، تصریح کرد: تعاون‌ها برای ارتقاء فرهنگ کار و کارآفرینی و در راستای حفاظت از جنگل‌ها به بحث محافظت از جنگل‌ها ورود پیدا کرده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با تاکید به اینکه در حوزه کشاورزی تعاونی‌ها سبب افزایش بهره‌وری و تولید می‌شوند، خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه کارگران دارای حقوق‌های معوق هستند اما فضای حاکم بر استان همواره فضایی آرام است.

وی با اشاره به اینکه سیاست وزارت کار در استان سازش بین کارگران و کارفرمایان است است، گفت: 50 درصد از آرای صادره در شوراهای حل اختلاف بین کارگران و کارفرمایان به صورت سازشی حل می‌شود.

آشتاب اظهار داشت: این اداره کل در بحث بازرسی‌ها از تعاونی‌ها همواره تلاش کرده است به صورت مشورتی عمل کند و با شناسایی ایرادها برای حل مشکلات راهکارهایی ارائه شود.

وی در مورد اجرای طرح کاج در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در بنگاه‌های اقتصادی افزود: براساس طرح کاج و طی برنامه‌ریزی‌های پنج ساله در واحدهای تولیدی بالای 50 نفر باید شاهد کاهش 25 درصدی آسیب‌های اجتماعی باشیم.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: از آنجایی که تولید خوب و باکیفیت در کنار نیروی سالم اتفاق میفتد اطلاع‌رسانی بر مبنای آموزش در دستورکار این اداره کل است.

وی از برگزاری جشنواره امتناع از تعاون‌گران و کارآفرین‌های برتر استان خبر داد و بیان کرد: در این جشنواره از تعاون‌گران و کار‌آفرین‌های برتر تجلیل به عمل خواهد آمد.

113711381139

 

 

۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید