اخبار

آیت‌الله میرعمادی مطرح کرد:

سلامت اقتصادی در سایه تعاون محقق می‌شود

سلامت اقتصادی در سایه تعاون محقق می‌شود
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه سلامت اقتصادی در سایه تعاون محقق می‌شود، گفت: تحریم در برابر اراده جمعی کار ساز نیست و آمریکا در برابر اراده ملت ایران تسلیم شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل  تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان سید احمد میرعمادی امروز چهارشنبه در دیدار با تشکل‌های تعاونی و تعاون‌گران لرستان، افزود: اخلاص در کار مقبولیت بیش‌تری نزد خداوند خواهد داشت چرا که هیچ کاری با ارزش‌تر از امر تولید در جامعه وجود ندارد.

وی با بیان این‌که بخش تعاون منافع زیادی به جامعه می‌رساند، خاطر نشان کرد: اما این بخش هنوز در جامعه شناخته شده نیست.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: ارزش کار تعاونی‌ها را درک نکرد‌ه‌ایم چون به کار جمعی عادت نداریم، همیشه سعی می‌کنیم به صورت فردی کار کنیم.

امام جمعه خرم‌آباد بار دیگر یادآور شد: تعاون یک ضرورت برای جامعه محسوب می‌شود.

میرعمادی با اشاره به این‌که جامعه بدون تعاون نمی‌تواند فعالیت کند، اظهار کرد: تعاون باعث آسایش، آرامش، امنیت و رشد و پیشرفت جامعه است.

وی گفت: مسئله تعاون آثار مثبت فراوانی در جامعه به دنبال دارد، یکی از این مسائل گسترش همدلی، همکاری و هم‌افزایی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: حتی فارغ التحصیلان دانشگاهی ما هم هنوز به کار جمعی عادت نکرده‌ و کار جمعی را یاد نگرفته‌اند.

میرعمادی خطاب به اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای این ارگان را به آموزش کار جمعی توصیه کرد و گفت: تعاون سبب رشد و شکوفایی انسان و جامعه است و با خرد جمعی انسان به کمال می‌رسد.

وی خاطر نشان کرد: خلاقیت‌ها، ابتکارات و نوآوری‌ها در کار جمعی نهفته است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اعلام این‌که تعاون در عرصه خدمات، صنعت و پژوهش نقش کلیدی دارد، ادامه داد: کار جمعی و تعاونی باعث کاهش آسیب‌ها و فسادها و افزایش مراقبت‌ها در محیط کار و تولید خواهد شد.

وی با بیان این‌که سلامت اقتصادی در سایه تعاون است و تعاونی‌ها باید رواج داشته باشند، افزود: نظام اقتصادی در اسلام بر سه پایه بخش خصوصی، دولتی و تعاون استوار بوده که بخش تعاون حلقه واسط و مرکز تجمیع مزایای دو بخش دیگر است.

وی تاکید کرد: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و دولت وظیفه عمومی دارند برای ترویج فرهنگ کار دسته جمعی و گروهی تلاش بیش‌تری از خود نشان دهند.

 میرعمادی گفت: اگر سلامت اقتصادی و رونق تولید را می‌خواهیم باید به سمت تعاونی‌ها برویم، باید مزایای تعاون را در جامعه بازگو کرده و باورهای دینی در زمینه تعاون را تقویت کنیم.

میرعمادی به تبلیغات محیطی و رسانه‌ای در زمینه تعاون و کار جمعی تاکید و تصریح نمود: فرهنگ کار، تعاون و مصرف بایستی به خوبی در جامعه تبلیغ شود.

تشکل‌های تعاونی و تعاون‌گران لرستان صبح امروز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۸ به مناسبت هفته تعاون با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان خرم‌آباد دیدار کردند.


1142
1141
1139
1138

 

 

۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید