اخبار

هم‌زمان با روز روستا و عشایر؛

طرح روستای بدون بیکار در روستای دره تخت شهرستان ازنا به بهره‌برداری رسید

طرح روستای بدون بیکار  در روستای دره تخت شهرستان ازنا به بهره‌برداری رسید
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان گفت :طرح روستای بدون بیکار به مناسبت روز روستا و عشایر، با بهرمندی از تسهیلات اشتغال روستایی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب روز دوشنبه در آیین بهره برداری طرح روستای بدون بیکار شهرستان ازنا  با بیان اینکه ظرفیت در روستاها بالا و قابل گسترش است اظهار داشت: از مهم ترین برنامه های دولت، توجه به معشیت روستاییان است که با تلاش استاندار لرستان این موضوع بطور جد پیگیری شده است.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان در ادامه گفت: ۲۱۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی روستایی در لرستان نهایی شد و پیشبینی میشود با بهرهبرداری از این طرح ها پنج هزار شغل ایجاد شود .

وی افزود :۴۹۰ میلیارد تومان طرح اشتغالزایی روستایی به استان معرفی شد که ۲۲۲ میلیارد تومان اعتبار اشتغالزایی به استان اختصاص یافت.

 آشتاب بیان کرد: اعتبارات تسهیلات روستایی هدفمند شده و تنها کمتر از ۱۰ درصد انحراف در طرح ها وجود دارد که مربوط به اشتغال خرد است.

وی با اشاره به اینکه ۵۵ طرح اشتغال روستایی شناسایی و ۳۵ طرح به بهره برداری می‌رسد افزود: مهاجرت معکوس از شهر به روستا از نقاط قوت این طرح ها می باشد.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: علاوه بر تسهیلات پرداختی در قالب اشتغال روستایی در اجرای طرح اشتغال حمایتی برای خانواده های بهزیستی ، کمیته امداد حضرت امام و بنیاد شهید مبلغ ۷۷ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شده است که پیش بینی میشود با بهره برداری طرحهای بهرمند از این تسهیلات زمینه اشتغال بیش از دو هزار نفر ایجاد خواهد شد.

وی گفت ؛  در راستای اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در ۶ ماهه نخست سالجاری زمینه حضور ۵۰۰ نفر با هدف کسب مهارت کمک به بنیه اقتصادی در واحدهای تولیدی خدماتی صنعتی و فراهم نمودن اشتغال آنان ایجاد شده است.

وی افزود: هر بنگاه اشتغالزایی بتواند کسب و کار جذب کرده و نیروی کار را فعال کند از تسهیلات ارزان قیمت بهره‌مند می شود و مورد حمایت دولت قرار می‌گیرد.

1167

1168

۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۷:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید