اخبار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ششمن همایش ملی روز روستا و عشایرخبر داد :

تخصیص ۹ هزار میلیارد تومان به پروژه های روستایی در کشور/ توجه جدی به بیمه حمایتی روستاها در دولت یازدهم و دوازدهم

تخصیص ۹ هزار میلیارد تومان به پروژه های روستایی در کشور/ توجه جدی به بیمه حمایتی روستاها در دولت یازدهم و دوازدهم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : تاکنون ۹ هزار و ۵۱۴ میلیارد تومان از طریق موسسات عامل در اختیار طرح ها و پروژه های روستایی قرار گرفته است.
به گزارش  روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان به نقل از  مهر، محمد شریعتمداری عصر دوشنبه در ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر در بیرجند که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزارشد  بیان کرد: تاکنون در حوزه برق، مخابرات، طرح های هادی روستایی، بهداشت و درمان و زیربناهای اساسی اقدامات خوبی انجام شده است.
وی گفت  در دولت یازدهم و دوازدهم اشتغال و بیمه حمایتی روستاها مورد توجه جدی قرار گرفت.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی  با بیان اینکه ۱۳ هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان از منابع ارزی تبدیل به ریال شده و با ارز نیمایی به دستگاه اجرایی و حمایتی ابلاغ شده است، گفت: از این میزان هفت هزار و ۱۱۶ میلیارد تومان سهم دستگاه های بخشی و سه هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان به نهادهای حمایتی اختصاص پیدا کرده است.
شریعتمداری ادامه داد: به دنبال زلزله کرمانشاه برای توسعه فعالیت های اشتغالزایی ۶۰۰ میلیارد تومان در اختیار این استان قرار گرفت.
وی بیان کرد: از مجموع  این منابع ۹ هزار و ۵۱۴ میلیارد تومان معادل ۸۳ درصد منابع از طریق موسسات عامل در اختیار طرح ها و پروژه های روستایی قرار گرفته است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه از ابتدای طرح تاکنون بالغ بر ۱۸۰ هزار اشتغال  در کشور ایجاد شده است، گفت: این امر باعث شده سهم اشتغال در سبد اشتغال روستایی  از ۳ درصد در بهار سال ۹۷ به ۲۵ درصد در بهار امسال افزایش یابد.
شریعتمداری تصریح کرد :  اگر نتواتیم منابع را به صورت چرخشی در اختیار روستائیان قرار دهیم سهم اشتغال کاهش پیدا می کند .  پیشنهاد جدیدی به مجلس داده ایم که از این منابع به صورت چرخشی از این منابع بهره مند باشیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد:  میزان بیکاری در تابستان سال ۹۷  در روستاها نسبت به سال جاری  از ۷.۷ درصد به ۶.۶ درصد رسیده است.
وی با بیان اینکه از مجموع این اعتبارات بیشترین سهم در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفته است، افزود: امروز در مزرعه های تولیدی زرشک و شتر مرغ خراسان جنوبی شاهد نتایج مطلوب این اعتبار بودیم.
شریعتمداری افزود : در جریان اجرای طرح از تمامی دریافت کنندگان تسهیلات نظارت هایی انجام می شود که با جلوگیری از اتلاف منابع در رسیدن به اشتغال روستایی کمک شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یاد آورشد : برنامه توسعه کسب و کارها در مناطق روستایی و اشتغال خرد را در دستور کار داریم و حاصل این فعالیت ها ایجاد ۴۷۰ هزار اشتغال و تثبیت اشتغال های موجود است.
وی اضافه کرد :  بیمه اشتغال روستاییان از دیگر محورهای مد نظر برای تثبیت جمعیت روستاها است و  امروز یک میلیون بیمه شده فعال در این صندوق داریم.
شریعتمداری  از افزایش ۳۰ درصدی بیمه زنان در این صندوق خبر داد و افزود: تاکنون ۲۳ هزار میلیارد ‌تومان سرمایه گذاری در این صندوق ها انجام شده است.
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید