اخبار

تسهیلات اشتغال روستایی به ۴۱۶ طرح پرداخت شد

تسهیلات اشتغال روستایی به ۴۱۶ طرح پرداخت شد
از ابتدای اجرای طرح مشاغل روستایی در بروجرد تا کنون به تعداد ۴۱۶ طرح تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شده که به میزان ۹۲۷ نفر اشتغال زایی داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان عبدالعلی گیوکی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: تسهیلات اشتغال روستایی به عنوان یکی از راهکارهای دولت برای ایجاد اشتغال طی سال های اخیر به اجرا گذاشته شده است و در این خصوص تا کنون به میزان، ۲۸۹ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال تسهیلات به ۴۱۶ طرح در بخش های مختلف دستگاه های اجرایی و نهادهای حمایتی پرداخت شده است.

رییس اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان بروجرد افزود: تسهیلات اشتغال روستایی در بخش دستگاه های اجرایی تعداد ۱۰۳ طرح با مبلغ ۱۴۹ میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال و در بخش دستگاه های حمایتی شامل کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید در مجموع تعداد ۳۱۳ طرح با مبلغ پرداخت، ۱۴۹ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال است.

گیوه کی اظهارداشت: در حوزه نهادهای حمایتی ، تسهیلات اشتغال روستایی برای ۳۴۷ نفر اشتغالزایی در پی داشته است.

رئیس اداره تعاون، کار ور فاه اجتماعی شهرستان بروجرد بیان کرد: در بخش تسهیلات اشتغال روستایی بنیاد شهید به تعداد ۱۹۳ طرح ، مبلغ ۹۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال با قابلیت اشتغالزایی ۱۹۵ نفر ، پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در حوزه نهاد حمایتی بهزیستی نیز، به تعداد ۳۸ طرح مبلغ ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شده که از اشتغالزایی برای ۴۰ نفر برخوردار بوده است.

گیوه کی یادآور شد: تسهیلات اشتغال روستایی در نهاد حمایتی کمیته امداد به تعداد ۸۲ طرح با مبلغ ۳۹ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال برای ۱۱۲ نفر اشتغال زایی شده است.

تسهیلات اشتغال روستایی از جمله راهکارهای پیشنهادی دولت طی چند سال اخیر است که به منظور حفظ و پایداری اشتغال در روستاها به اجرا گذاشته شده است تا بتوان علاوه بر حفظ جنبه تولید کنندگی روستاها به حفظ جمعیت و پیشگیری از مهاجرت روستاها به شهرها شد.

 

۳۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۷:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید