اخبار

سهم 21 میلیارد تومانی لرستان از تسهیلات مشاغل خانگی/ بیش از 500 تعاونی توسط زنان اداره می‌شود

سهم 21 میلیارد تومانی لرستان از تسهیلات مشاغل خانگی/ بیش از 500 تعاونی توسط زنان اداره می‌شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در سال گذشته 21 میلیارد تومان سهم استان در حوزه مشاغل خانگی بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب عصر  امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان، اظهار داشت: در سال گذشته 21 میلیارد تومان سهم استان در حوزه مشاغل خانگی بوده است.

وی با بیان اینکه تا به امروز بیش از 20 میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از این وام پرداخت شده و مابقی آن در دست اقدام می باشد، افزود: این تسهیلات به تعداد ۳ هزار نفر که ۹۵ درصد از آنان را بانوان تشکیل میدهد پرداخت که سود این تسهیلات چهار درصد بوده و هدف اصلی این طرح افزایش مشارکت بانوان در بحث تولید استان می باشد .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: تعداد 510 تعاونی بانوان با ۵ هزار عضو را در بخشهای صنعت ،خدمات و کشاورزی استان فعالیت میکند و این نشان‌دهنده فعال بودن این قشر از جامعه است.

آشتاب با اشاره به اینکه امسال به 170 بانوی سیل زده در لرستان تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت شده، تصریح کرد: این تعداد برای استان بسیار کم بوده و از مسؤولین کشور تقاضا داریم این تعداد را حداقل به یک هزار نفر برسانند.

وی در ادامه اظهار داشت :در سالجاری با اجرای الگوی نوین مشاغل خانگی با هدف توانمند سازی و ارتقای مهارت بانوان به خصوص زنان سرپرست خانوار با همکاری جهاد دانشگاهی برای ۲هزار و ۷۰۰ نفر از بانوان استان در قالب ۶۳ تعاونی و اعتباری معادل ۶ میلیارد تومان به بانکهای عامل جهت دریافت این تسهیلات معرفی شده اند .

Op2
۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۹:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید