اخبار

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی :

اشتغال 683 فارغ‌التحصیل دانشگاهی در بنگاه‌های اقتصادی استان/آغاز هفته کارآفرینی در لرستان

اشتغال  683 فارغ‌التحصیل دانشگاهی در بنگاه‌های اقتصادی استان/آغاز هفته کارآفرینی در لرستان
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت : 683 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی لرستانی در قالب طرح کاروزی دانش آموختگان در کارگاه های تولیدی اقتصادی بکارگیری شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طرح کارورزی از اقدامات دولت برای اشتغال دانش آموختگان است و پیش بینی می شود تا پایان سال حدود ۴۰۰ نفر دیگر به واحدهای تولیدی معرفی شوند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان با بیان اینکه واحدهای اقتصادی استان از این طرح در جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی استفاده نمایند ،تصریح  کرد :در این خصوص نیز از ابتدای شروع این طرح تاکنون تعداد یک هزار و 500 واحد اقتصادی پذیرنده در طرح کاروری ثبت نام که 589 واحد اقتصادی دارای مجوز پذیرش شده و نسبت به بکارگیری کاروز اقدام نموده اند .

آشتاب افزود: در طرح کارورزی، مشوق هایی همچون معافیت های بیمه ای و یارانه دستمزد به مدت یکسال، در صورت جذب کارورز، برای کارفرما در نظر گرفته شده که باید با اطلاع رسانی دقیق، در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و بخصوص فنی و مهندسی و خدمات از آن بهره گرفت.

وی گفت:‌ در این طرح، کارورز با قرار گرفتن در محیط کار ضمن فراگرفتن آموزش های لازم بعد از یک دوره، فرصت استخدام از سوی کارفرما را دارد و در غیر اینصورت با توجه به کسب مهارت در مدت کارورزی، می تواند وارد بازار کار شود و قابلیت تبدیل شدن به یک کارآفرین را داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به آغاز هفته کار و کارآفرینی اظهار داشت: برنامه های مختلفی با هدف توسعه فرهنگ کار و ایجاد ارتباط منطقی صنعت با دانشگاه طی هفته جاری در استان اجرا می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اضافه کرد: در این راستا مشاوره های رایگان توسط مراکز مشاوره کارآفرینی در شهرهای خرم آباد، بروجرد و دورود ارائه و کارگاههای آموزشی برای واحدهای فناور برگزار خواهد شد.

آشتاب ادامه داد: رونمایی اولین کوره های قوسی پلاسمای تک الکترود ذوب فلزات و سنگ های معدنی در دورود و نخستین واحد زنجیره ای تولید، تامین و توزیع طیور در بروجرد از برنامه های این هفته است.

وی گفت: دوره آموزشی پرندگان زینتی، رونمایی از مرکز نوآوری رشد پویانمایی بروجرد، نشست های دانشجویی، افتتاح انجمن صنایع دستی، هنرهای سنتی و سوغاتی و انعقاد تفاهم نامه چندجانبه به منظور پیشبرد اهداف کارآفرینی طی هفته جاری انجام می شود.

برنامه های هفته کار و کارآفرینی ۲۷ آبان آغاز می شود.

 

۲۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید