اخبار

اجرای طرح یارانه دستمزد در بروجرد

اجرای طرح یارانه دستمزد در بروجرد
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان از اجرای طرح یارانه دستمزد در شهرستان بروجرد خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب صبح امروز در چهارمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بروجرد اظهار کرد : تعداد یکهزار و ۱۵۶ طرح در زمینه اشتغال روستایی در لرستان مصوب شده که تاکنون یک هزار و ۱۵۰ طرح بازرسی شده اند.

وی اظهار داشت: تلاش میشود تا طرحهای اشتغال روستایی به پایداری کامل برسد.
وی بیان کرد: اولویت بعدی اجرای طرح های نیمه تمام اشتغال روستایی است که با نظر کارشناسان تسهیلات تکمیلی لحاظ خواهد شد.

مدیرکل تعاون، رفاه و کار و رفاه اجتماعی لرستان اضافه کرد: یارانه دستمزد یک فرصت فوق العاده برای بخش های مختلف صنعت، خدمات و کشاورزی است.

آشتاب ادامه داد: در طرح یارانه دستمزد واحدهای تولیدی و خدماتی و کشاورزی با حفظ اشتغال موجود خود می توانند از افراد با دامنه سنی ۲۰ تا ۳۵ سال و مدارک تحصیلی دیپلم تا دکتری به کار گیری کنند و تا یکسال بیش از یک سوم دستمزد پرداخت می شود.

وی اظهارداشت: طرح یارانه دستمزد نیاز به تشریح و تبلیغ دارد تا رونق بگیرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: تاکنون ۷۰ واحد تولیدی بخش خصوصی و تعاونی در لرستان برای طرح یارانه دستمزد اعلام نیاز کرده اند.

آشتاب با اشاره به طرح کارورزی افزود: این طرح فرصتی برای اشتغال فارغ التحصیلان بیکار است و از کارشناسی تا دکترا را تحت پوشش دارد.

وی بیان کرد: طرح کارورزی به مدت ۲ سال است و ۳ ماه اول حقوق و مزایا توسط دولت پرداخت می شود.
آشتاب اظهار داشت: کارورزان در مدت ۲ سال مشمول قانون کار نیستند و مسئولیتی برای کارفرمایان ایجاد نخواهند کرد.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال 683 نفر در طرح کاروزی در لرستان شرکت کرده اند که اگر بعد از سه ماه جذب شوند ۲۱ ماه سهم بیمه ای کارفرما را دولت پرداخت می کند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: کمیته ای در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بروجرد تشکیل و به صورت دائم عملکرد ها رصد شود.

 

۲۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید