اخبار

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گزاری شهرستان ازنا برگزار شد

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گزاری شهرستان ازنا برگزار شد
جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گزاری شهرستان ازنا با حضور مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان فرماندار و روسای ادارات مربوطه و بانک های عامل در شهرستان ازنا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان ازنا ، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های مهم دولت اشتغال روستایی و عشایر مختص جوانان بیکار و جویای کار و اجرای طرح حمایتی افرادی که تحت پوشش بنیاد شهید، کمیته امداد و بهزیستی هستند می باشد.

وی تصریح کرد: در این طرح دو هدف دنبال می‌شود؛ یکی اینکه سهم استان از محل اعتبارات تخصیص بیشتر جذب شود و دوم اینکه این اعتبارات هدفمند جذب و تبدیل به اشتغال و تولید شوند.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان خاطر نشان ساخت :6 میلیارد و 680 میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر به 73 طرح و اشتغال 246 نفر در شهرستان ازنا تاکنون پرداخت و عقد قرارداد شده است .

وی در ادامه به اجرای طرح حمایتی اشتغال در استان اشاره کرد و گفت : همچنین با همکاری بنیاد شهید ، کمیته امداد و بهزیستی به 115 طرح اشتالزا مبلغ 5 مسایارد تومان تسهیلات و اشتغال 133 نفر در این شهرستان توسط بانکهای عامل در سه بخش اقتصادی پرداخت شده است .

آشتاب با بیان اینکه طرح یارانه دستمزد نیز فرصت مناسبی برای فعالان تولیدی و اقتصادی است اظهار کرد : کارفرمایان می توانند با حفظ اشتغال موجود اقدام به جذب نیروی کار در حوزه‌های تولیدی، کشاورزی و خدماتی کنند و از طرح حمایتی دولت از جمله معافیت های بیمه ای و پرداخت یک سوم حقوق به کارجویانی که توسط کارفرمایان بکار گرفته شده اند .

 

۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید