اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه لرستان:

2هزار و 31 لرستانی مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند

2هزار و 31 لرستانی مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون بیمه بیکاری 2 هزار و 31 نفر برقرار شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب روز پنجشنبه در کارگاه آموزشی بیمه بیکاری با بیان  اینکه برای توسعه و ایجاد اشتغال می بایست بیکاران را به سمت آموزشهای مهارتی و توانمند سازی و کارآفرینی سوق داد ،اظهارداشت: از طریق تعامل با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تلاش می شود تا مقرری بگیران در زمان استفاده از بیمه بیکاری، به فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای بپردازند، تا آمادگی ورود به بازار کسب و کار را به دست آورند.
وی افزود: در این راستا در 8ماه امسال تعداد 317 نفر به آموزش فنی و حرفه ای معرفی شده و در حال کسب آموزش های مربوطه هستند.

آشتاب با اشاره به اشتغال مجدد 27 نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری آموزش دیده فنی و حرفه ای  ادامه داد: نیروی کار از مهم‌ترین سرمایه‌های کشورهای در حال‌ توسعه است که سهم عمده ای در فرآیند تولید، توسعه و پیشرفت را دارند.

وی افزود: نیروی انسانی زمانی که بصورت ناخواسته و غیرارادی شغل خود را از دست می‌ دهد مورد حمایت قرار می گیرند که برقراری بیمه بیکاری راهکار حمایتی مناسب برای تأمین زندگی و معیشت آنان در چنین شرایطی است.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان در ادامه تصریح  کرد :با توجه به رتبه بندی اعلام شده از سوی مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری، این اداره کل در شش ماهه نخست سال 98   رتبه برتر  کشوری را در حوزه  بیمه بیکاری کسب کرده است.

۱۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید