اخبار

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار :

کاهش مقرری بگیران بیمه بیکاری در کشور

کاهش مقرری بگیران بیمه بیکاری در کشور
مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی گفت :تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در مهر سالجاری نسبت به شهریور ماه حدود سه درصد کاهش پیدا کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان کریم یاوری صبح پنجشنبه در کارگاه آموزشی حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری با بیان اینکه بیش از ۱۳ هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری در هفت ماهه اول امسال اشتغال مجدد پیدا کردند، اظهار کرد: بیمه بیکاری یک حمایت اجتماعی است که به بیمه شدگانی که بیکار می‌شوند، ماهانه مقرری پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در مهر امسال نسبت به شهریور ماه حدود سه درصد کاهش پیدا کرده است، افزود: حمایت از بنگاه‌های مشکل‌دار موجب شده تا تعداد برقراری مقرری بیمه بیکاری با روند کند تری نسبت به مدت مشابه افزایش داشته باشد و این امر بر میزان اخراج کمتر از بنگاه‌ها اثر گذار بوده است.

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری با اشاره به اینکه وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی پیگیری و حل و فصل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی در جهت صیانت از نیروی کار، تثبیت اشتغال، پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاه‌ها را رصد و پیگیری کرده، تاکید کرد: این موضوع، از اولویت‌های کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید استان‌های کشور و کارگروه ملی به شمار می‌رود .

یاوری در ادامه اظافه کرد : در شرایطی که بنگاههای اقتصادی با مشکل مواجه می‌شوند، نیروی کار و کارگران عزیز باید نهایت همراهی و همکاری را برای حل مشکل در جهت پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاه با کارفرمایان به عمل آورند و خواسته‌های خود را از مبادی ذیربط و مجاری قانونی مطرح و پیگیری کنند.

مدیر کل حمایت از مشاغل وزارت کار خاطر نشان ساخت : در شرایط فعلی همه دستگاههای اجرایی و خدمات رسان  و به ویژه نظام  مالی، بانکی و بیمه‌ای کشور می بایستی نهایت همراهی و همکاری را با بنگاههای اقتصادی در جهت حفظ اشتغال کارگران و جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر برای آنان را به عمل آورند.

یاوری در خصوص اهمیت ارائه آموزش های مهارتی از سوی مراکز آموزش فنی وحرفه ای برای اشتغال دوباره مقرری بگیران اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای مکلف است آموزش های مهارتی مورد نیاز بازار کار را ارائه دهد.

وی افزود: در بحث بیمه بیکاری موضوعاتی از قبیل اشتغال دوباره مقرری بگیران، کشف اشتغال پنهان و ارائه آموزش‌های مهارتی بسیار حایز اهمیت است.

11961196

۱۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید