اخبار

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی :

ثبت آنلاین درخواست متقاضیان بیمه بیکاری در لرستان

ثبت آنلاین درخواست متقاضیان بیمه بیکاری در لرستان
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از راه اندازی سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری به منظور ثبت نام اینترنتی متقاضیان دریافت بیمه بیکاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، علی آشتاب صبح امروز در جمع خبرنگاران استفاده از خدمات الکترونیک را ضرورت دانست و افزود: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، جلوگیری از مراجعه حضوری متقاضیان بیمه بیکاری به اداره‌ها و مراکز کاریابی‌ها و رعایت سلامت متقاضیان سامانه برخط ثبت درخواست بیمه بیکاری این استان راه‌اندازی شد.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان با اشاره به راه اندازی سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری در کشور اظهار کرد : متقاضیان بیمه بیکاری می‌توانند با مراجعه به سامانهbimebikari.mcls.gov.ir درخواست خود را ثبت کرده و به صورت الکترونیکی آن را پیگیری کنند.

وی به خدمات این سامانه اشاره کرد و اضافه کرد: روزآمدی، سرعت بخشیدن در بررسی درخواست‌ها، کاهش هزینه‌های اقتصادی، دسترسی آسان‌تر متقاضیان به اطلاعات پرونده، امکان دریافت کد رهگیری درخواست، ارسال پیامک اطلاع رسانی به متقاضی و اطلاع رسانی نحوه ادامه فرآیند از طریق سامانه از جمله ویژگی‌های این سامانه است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: توصیه‌های عمومی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا در واحدهای کارگری به مدیران و کارفرمایان استان ارسال شده است و بر تامین وسایل حفاظت فردی از قبیل دستکش، ماسک و مواد ضد عفونی کننده مورد نیاز کارگران و همچنین ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به کارفرمایان تاکید شده است.

در حال حاضر 3 هزار نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری در استان لرستان بیمه بیکاری دریافت می کنند.

 

 

۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید