اخبار

مدیر کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی لرستان:

50 طرح اقتصادی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان به تصویب رسید

50 طرح اقتصادی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان به تصویب رسید
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان از تصویب 50 طرح اقتصادی و اشتغالزا در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب روز چهارشنبه یک مرداد 1399در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان افزود: دریافت تسهیلات تا ۱۶ میلیون تومان با استفاده از ردیف جبران خسارت های کرونا برای واحدهای آسیب دیده با ارایه سفته و چک امکانپذیر است بنابراین بانک های استان نیز باید با رعایت این ابلاغیه، روند پرداخت وام را تسریع کنند.

وی ادامه داد: ۶۹۶ میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت جبران خسارت ناشی از کرونا به استان تخصیص داده شده که فرصت مناسبی برای جبران بخشی ازخسارت کارگاهها است بنابراین از بانک ها انتظار می  رود در این راستا اقدامات تسهیلگرانه داشته باشند.

وی اظهار داشت: در جلسه کارگروه امروز پرداخت ۱۸ میلیارد و ۲۸۱ میلیون تومان به ۵۰ طرح اشتغال روستایی تصویب شد تا تکمیل و بهره برداری شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان توضیح داد: این تعداد طرح پیش از این نیز تسهیلات اشتغال روستایی را دریافت کرده اند اما به دلیل افزایش قیمت و نوسانات اقتصادی موفق به تکمیل نشده اند که با بررسی های میدانی و اطمینان از صحت هزینه کرد تسهیلات قبلی، برای بار دوم وام دریافت می کنند.

آشتاب تصریح کرد: از حدود سه سال گذشته تاکنون ۲۳۰ میلیارد تومان برای اجرای یکهزار و ۲۴۳ طرح اشتغال روستایی در استان پرداخت شده که با تکمیل و بهره برداری از این طرح ها زمینه اشتغال پنج هزار و ۲۲۲ نفر فراهم می شود.

در مجموع ۲۵ هزار واحد اقتصادی لرستان با ۳۹ هزار اشتغال مشمول دریافت وام کرونا شده اند، ۶۹۶ میلیارد تومان برای این تسهیلات به استان ابلاغ شده  و تاکنون ۱۰ هزار و ۳۰۰ واحد اقتصادی استان با اشتغال بیش از ۱۳ هزار نفر برای دریافت تسهیلات جبران خسارت‌های کرونا به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

بر اساس آخرین آمار مبلغ این تسهیلات ۱۲ میلیون تومان به ازای هر شاغل بیمه شده برای کسب و کارهای آسیب دیده و  ۱۶ میلیون تومان به ازای هر شاغل بیمه شده برای واحدهای تعطیل شده به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا می باشد که نرخ سود بانکی آن ۱۲ درصد بوده و تا آبان ماه سالجاری دوره تنفس دارند و ثبت نام بنگاههای آسیب دیده برای دریافت تسهیلات تا پنجم مرداد ادامه دارد.
۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید