اخبار

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی :

پرداخت7 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای خسارت دیده از کرونا در لرستان

پرداخت7 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای خسارت دیده از کرونا در لرستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: تاکنون بیش از هفت میلیارد تومان تسهیلات مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا به واحدهای اقتصادی آسیب‌دیده از این ویروس در استان پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب در گفتگو با اصحاب رسانه با اشاره به کمک های دولت به واحدهای آسیب دیده از کرونا گفت :در مجموع ۲۵ هزار واحد اقتصادی لرستان با ۳۹ هزار اشتغال مشمول دریافت وام کرونا شده اند و تاکنون ۶۹۶ میلیارد تومان برای این تسهیلات به استان ابلاغ شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه دریافت تسهیلات جبرانی نیازمند نام نویسی در سامانه کارا است ،  از ۲۵ هزار واحد مشمول،  ۱۱ هزار و ۹۷۱ مورد با ۱۵ هزار و پنج شفل و ۱۲۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان خسارت،  در این سامانه ثبت نام کرده اند.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین آمار مبلغ این تسهیلات ۱۲ میلیون تومان به ازای هر شاغل بیمه شده برای کسب و کارهای آسیب دیده و  ۱۶ میلیون تومان به ازای هر شاغل بیمه شده برای واحدهای تعطیل شده به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا می باشد که نرخ سود بانکی آن ۱۲ درصد بوده و تا آبان ماه سالجاری دوره تنفس دارند.

وی با بیان اینکه ثبت نام بنگاههای آسیب دیده برای دریافت تسهیلات تا پنجم مرداد ادامه دارد اظهار داشت: بنگاه های اقتصادی آسیب دیده از کرونا که از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیامک دریافت کرده اند بایستی در سامانه کارا ثبت نام کنند چراکه پرداخت تسهیلات حمایتی به این مشاغل یکی از سیاست‌های مهم وزارت کار در راستای حفظ اشتغال بنگاه‌ها و صیانت از نیروهای کار است.

آشتاب ادامه داد: بر همین اساس ۱۴ رسته شغلی شناسایی شده که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی بوده‌اند که برای ثبت‌نام در سامانه کارا اقدام  کردند و از تسهیلات مذکور بهره‌مند شدند

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان در خصوص واحدهای فاقد کد کارگاهی و بیمه افزود : ارسال پیامک دعوت این متقاضیان برای دریافت تسهیلات آغاز شده و طی مذاکرات صورت گرفته با دستگاه‌های مختلف، اطلاعات افراد شاغل و بنگاه‌های فاقد بیمه مورد بررسی و احصا قرار گرفته و مقرر شده لیست افرادی که هویت آنها احراز می شود و در حال حاضر فعال هستند  هرچه سریع‌تر ارائه شود.

 
۶ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید