اخبار

جزییات جدید ثبت درخواست بیمه بیکاری اعلام شد

جزییات جدید ثبت درخواست بیمه بیکاری اعلام شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان جزئیات جدید ثبت درخواست بیمه بیکاری در زیر سامانه بیمه بیکاری را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب صبح امروز در جمع کارشناسان بیمه بیکاری استان با اشاره به ابلاغ جزئیِات ثبت درخواست بیمه بیکاری در سامانه جدید ، اظهار داشتمتقاضیان بیمه بیکاری باید ابتدا به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت نموده ، سپس به سامانه prkar.mcls.gov.ir وارد شده و مدارک خود را بارگذاری کنند. همچنین زمان ورود به سامانه جدید برای کسانی که پیش از این در سامانه بیمه بیکاری درخواست خود را ثبت کرده اند و بیکاری آنان کماکان ادامه دارد، از طریق ارسال پیامک اطلاع رسانی خواهد شد .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان خصوص سامانه جدید بیمه بیکاری گفت: در راستای تحقق دولت الکترونیک، زیرسامانه بیمه بیکاری از سامانه جامع روابط کار قرار گرفت که می بایست کارگران و کارفرمایانی که خواهان استفاده از سامانه جامع روابط کار هستند ابتدا باید با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و احراز هویت، نام کاربری و رمز عبور دریافت کنند.

وی در ادامه افزود : پس از احراز هویت نام کاربری و رمز عبور برای شخص و یا کارفرما  پیامک ارسال خواهد شد و افراد با حضور در سامانه جامع روابط کار و ورود به کارپوشه شخصی می‌توانند از خدمات این سامانه برای ثبت درخواست خود بهره‌مند شوند.

آشتاب در ادامه اظهار کرد :سامانه جامع روابط کار از جمله طرح‌های بزرگ وزارت کار است که با هدف شفاف‌سازی و ساماندهی اطلاعات درحوزه روابط کار راه اندازی شده و زیرسامانه جامع ثبت دادخواست‌ها، ‌بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل، آموزش ایمنی نیروهای کار، ثبت و تایید و پیگیری قراردادهای کار، شناسایی واحدهای مشکل‌دار، شوراهای سازش، طبقه‌بندی مشاغل و بیمه کارگران ساختمانی از جمله آنها به شمار می‌رود.

گفتنی است تاکنون بیش از 11 هزار نفر در لرستان بیمه بیکاری دریافت می کنند که از این تعداد ، 9 هزار 492 نفر مربوط به بیکاری ناشی از بیماری ویروس کرونا می باشد .

 

۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید