اخبار

دیدار مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با حضرت آیت الله مبلغی نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری

دیدار مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با حضرت آیت الله مبلغی نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری
در آستانه هفته ولایت و فرارسیدن عید غدیر خم مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با نماینده مردم استان لرستان در مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب عصر چهار شنبه 15 مرداد ماه 1399 در همزمان با هفته ولایت و فرا رسیدن عید غدیر خم با حضور در دفتر آیت الله مبلغی نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری ، نمایندگان خبرگان رهبری را یکی از برکات نظام و انقلاب دانست و  با تشریح اقدامات و عملکرد این اداره کل در حوزه های مختلف کاری اظهار کرد : نمایندگان خبرگان رهبری با راهنمایی ها و فرهنگ سازی در بیانات و سخنرانی های خود در بین مردم موجبات توسعه فرهنگ کار و کارآفرینی را فراهم می نمایند .
آشتاب با اشاره به ظرفیت دستگاههای زیر مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان ،گفت :مجموعه این دستگاههای اجرایی با هماهنگی و همکاری و استفاده از ارشادات حضرتعالی در زمینه ارتقاء و توسعه فرهنگ کار و کارآفرینی و مهارت افزایی و همچنین استفاده از ظرفیت دانشگاهها و رسانه های جمعی اقدامات شایانی انجام داده اند .
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان به برخی برنامه ریزی ها برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در استان اشاره نمود و ادامه داد: با ایجاد هماهنگی و تعامل با دستگاههای اجرایی و بانکهای استان با پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری و توجه به توسعه روستاها و جذب اعتبارات اشتغالزا ویژه مناطق محروم، حمایت از مشاغل خانگی  حمایتهای بیمه ای از کارفرمایان ، یارانه دستمزد و طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی تلاشهای کم نظیری در جهت تثبیت و ایجاد اشتغال در استان انجام شده است .
وی برتوسعه فرهنگ کار گروهی و استفاده از خرد جمعی در بین جوانان تاکید و گفت : استفاده از ظرفیت بخش تعاون در جهت ارتقاء فرهنگ کار گروهی یکی دیگر از ظرفیت های این اداره کل می باشد که با برنامه ریزی در استان اقدام به تشکیل تعاونی در بخشهای مختلف اقتصادی صورت گرفته که این تعاونی در جشنواره های مختلف رتبه های برتر ملی را کسب نموده اند .
آشتاب با اشاره به شیوع ویروس کرونا و آسیب های آن بر فعالیت بنگاههای اقتصادی در استان اشاره نمود و اظهار کرد :با شیوع این بیماری دولت با برنامه ریزی های لازم از این کسب کارها ،تسهیلات حمایتی به آنها اعطا نمود که این اداره کل با پرداخت بیمه بیکاری به بیش از 9 هزار نفر و همچنین پرداخت مبلغ 27 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی به واحدهای آسیب دیده بهترین عملکرد را در بین استانها از آن خود نموده است .
در ادامه این دیداره آیت الله مبلغی نماینده مجلس خبرگان رهبری و رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرهنگ کار و مهارت بایستی در جامعه ارتقاء پیدا کند اظهار کرد : باید فرهنگ کار و تلاش را در بین آحاد جامعه افزایش دهیم و از ظرفیت حوزه‌های علمیه، نخبگان، علما ، دانشگاه‌ها و… بیشتر استفاده کنیم بدون شک می‌توانیم در راستای حل مشکلات جامعه قدم مثبت برداریم.
وی بر استفاده بهینه تمام دستگاههای اجرای و مردم از ظرفتهایی که در استان وجود دارد تاکید نمود و افزود : حمایت از تولیدکنندگان استان و بهره‌مندی از تولیدات استانی تشویق سرمایه گذاران در جهت سرمایه گذاری در لرستان ، توسعه بخش گردشگری و  و جلب  و جذب اعتبارات ملی و استانی می تواند موجبات توسعه و پیشرفت و همچنین کاهش معضل بیکاری را در استان لرستان فراهم کند .
رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود : نمایندگان استان در مجلس خبرگان رهبری نیز آماده هر گونه همکاری و تعامل جهت ایجاد یک حرکت همه جانبه استانی برای خدمت به مردم فهیم لرستان و رفع مشکلات مختلف آنها هستند.
  

۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹ ۲۰:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید