اخبار

ثبت نام تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا تمدید شد

ثبت نام تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا تمدید شد
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت : مهلت ثبت نام صاحبان بنگاه ها و واحدهای تولیدی آسیب دیده از کرونا تا 15 شهریور تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب ظهر امروز چهارشنبه 29 مرداد ماه 1399 در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان به تمدید مهلت ثبت نام کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در سامانه کارا اشاره کرد و گفت : بر اساس مصوبه کارگروه مقابله با پیامد‌های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا،مهلت تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات به «کسب وکار‌های بیمه نشده و فاقد کد کارگاهی» تا پایان شهریور ۱۳۹۹و «کسب و کار‌های بیمه شده و دارای کد کارگاهی» تا ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۹ تمدید شد و متقاضیان می‌توانند در مهلت یاد شده به سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir مراجعه و روند ثبت نام برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا را دنبال کنند. 

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان در ادامه با اشاره به پرداخت تسهیلات کرونا به بنگاههای اقتصادی استان ، اظهار کرد : تاکنون با همکاری و هماهنگی دستگاههای اجرایی تعداد 21 هزار و 165 پرونده با اشتغال 26 هزار و 759 نفر و اعتبار 219 میلیارد و 335 میلیون تومان به بانکهای عامل معرفی شده اند .

وی در ادامه افزود : از این تعداد واحدهای معرفی شده به بانکها تاکنون مبلغ 62 میلیارد و 571 میلیون تومان تسهیلات به 7هزار و 399 طرح با اشتغال 8 هزار و 489 نفر توسط بانکهای عامل استان لرستان پرداخت شده است .

آشتاب با بیان اینکه هدف از پرداخت تسهیلات ، حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا است و تلاش خواهیم کرد تا کسب و کارهای که از این پیامدهای اقتصادی آسیب دیده اند، حمایت شوند، اظهار کرد : بخشی از این تسهیلات جهت پرداخت حقوق معوقه کارگران این بنگاهها و بخش دیگر از این تسهیلات به عنوان سرمایه در گردش برای جبران خسارت ناشی از ویروس کرونا می باشد .

192

پرداخت تسهیلات حمایتی به شاغلین کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و فعالان اقتصادی ۱۴ رسته منتخب از سیزدهم خرداد ماه آغاز شده و مشمولان برای گرفتن وام به بانکها معرفی شده‌اند.

۲۹ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید