اخبار

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی :

لرستان ۲۰هزار کارگر ساختمانی بیمه نشده دارد

لرستان ۲۰هزار کارگر ساختمانی بیمه نشده دارد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در کل استان به سهمیه ۲۰ هزار نفری برای بیمه کارگران ساختمانی نیاز داریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان لی آشتاب، ظهر سه شنبه ۲۲ مهر، در جلسه بررسی وضعیت اشتغال نورآباد، با اشاره به فعالیت حدود ۹۰ تعاونی با اشتغال حدود ۵۰۰ نفر در شهرستان دلفان، اظهار کرد: متأسفانه بانک توسعه تعاون در این شهرستان شعبه ندارد و مردم دلفان از مزایای این بانک محروم هستند.

وی افزود: در شهرستان دلفان حدود ۷۰۰۰ نفر بیمه شده حوزه قانون کار داریم اما حتی یک سالن فرهنگی ورزشی نداریم.

آشتاب با اشاره به اینکه در کل استان به سهمیه ۲۰ هزار نفری برای بیمه کارگران ساختمانی نیاز داریم، افزود: در بحث بیمه کارگران ساختمانی به طور ویژه به شهرستان دلفان نگاه شود، همچنین در بحث پوشش بیمه‌ای نیز انتظار می‌رود به‌طور ویژه همکاری شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: خانه امید شهرستان دلفان در سفر  وزیر کلنگ زنی شد اما متأسفانه به دلیل مشکلات در دلفان و خرم‌آباد اجرایی و عملیاتی نشد، صندوق بازنشستگی در این کار تسریع کنند.
وی عنوان کرد: استعدادهای شهرستان دلفان بیشتر در حوزه کشاورزی است، واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل باید احیا شوند اما در حوزه کشاورزی یکی از تولیدات غالب منطقه عسل است که در حوزه بسته‌بندی و صنایع تبدیلی آن کاری انجام نشده، اگر تسهیلات و امکاناتی در اختیار متقاضیان قرار بگیرد افرادی هستند که می‌توانند پیش‌قدم شوند.

آشتاب بیان کرد: یکی‌از ظرفیت‌های شهرستان دلفان در بخش پوشاک است، با سرانه ۵۰ میلیون تومان ۱۸ فقره وام پرداخت شد من هرکدام برای ۱۰تا ۱۸ نفر از بانوان اشتغال ایجاد کردند که مشکل فروش ندارند اما از نظر سرمایه با مشکلاتی روبرو هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان ادامه داد: ۱۸ تعاونی پوشاک به صورت خانگی و کارگاهی در شهرستان داریم.

وی افزود: در اشتغال روستایی و عشایری محدودیت‌هایی داریم، لرستان را باید در بحث قوانین و دستورالعمل‌ها جدای از استان‌های پیشرفته و توسعه‌یافته ببینید.
آشتاب بیان کرد: اگر بتوانیم در قالب حمایت از پرورش دام و دامداری‌های کوچک مقیاس حرکت کنیم می‌تواند زمینه اشتغال فراهم شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: گیاهان دارویی یکی‌از ظرفیت‌های موجود در شهرستان دلفان است که جزء منابع طبیعی است و می‌توانید با منابع طبیعی کشور رایزنی انجام دهید که منابعی را در اختیار مردم قرار دهند که به کشت گیاهان دارویی بپردازند.

 

۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۲۲:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید