اخبار

تقسیم‌بندی سه‌گانه لرستان در حوزه اشتغال/ ۵۰ طرح اشتغالزایی در تملک بانکها هستند.

تقسیم‌بندی سه‌گانه لرستان در حوزه اشتغال/ ۵۰ طرح اشتغالزایی در تملک بانکها هستند.
معاون وزیر تعاون با اشاره به تقسیم بندی سه گانه لرستان از لحاظ جغرافیایی برای توسعه اشتغال گفت: ۵۰ طرح اشتغالزایی لرستان در تملک بانک‌ها بوده که این ظرفیت‌ها رها شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان حاتم شاکرمی شامگاه چهارشنبه در دیدار با معاونین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با نماینده ولی فقیه در لرستان در دفتر امام جمعه خرم آباد اظهار داشت: در این سفر ۱۵ نفر از مدیران وزارتخانه استان لرستان به سه بخش تقسیم شد که هر کدام از مدیران متناسب با شرایط، ظرفیت های موجود را بررسی کردند.
وی گفت: واحدهایی که توسط بخش‌های اقتصادی وزارت تعاون در لرستان در حال ایجاد هستند می‌توانند بر اشتغالزایی تاثیرگذار باشند و امیدواریم تا یکسال آینده به بهره‌برداری برسند.
وی افزود: همچنین امیدواریم تا پایان امسال چندین واحد زیر مجموعه وزارت خانه به بهره برداری برسد.
وی گفت: حدود ۵۰ واحد تعطیل تنها در شهرستان های خرم آباد، دلفان، چگنی و سلسله وجود دارد که در تملک بانک‌ها بوده و پس از آن رها شده است این یک پدیده جدید و ناپسند می‌باشد که بانک‌ها اجرا می کنند.
معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: تاسیسات این واحد ها رو به مستهلک شدن می باشد و باید مشکلات برطرف شود چرا که این واحد ها عامل توسعه و اشتغال بوده و در برطرف کردن بیکاری نقش آفرینی می کند.
شاکرمی اظهار کرد: برخی از افرادی که در صنایع دستی فعالیت می کنند فاقد پوشش بیمه می باشند این افراد شناسایی و به صورت رایگان تا یک سال تحت بیمه قرار می گیرند.
وی گفت: مدیران استان و معاونین وزارتخانه باید به دنباله قانون و مقررات و منابع برای اشتغال باشند و وام ها را به طرح ها ارائه دهند.
شاکرمی افزود: در نظام اداری ما پیگیری مسائل معجزه می کند این جلسه در لرستان ماحصل پیگیری نماینده ولی فقیه در لرستان و استاندار این استان می باشد و مدیران و فرمانداران باید همواره پیگیر مسائل و مشکلات باشد.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۲۲:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید