اخبار

ایجاد اشتغال و تامین معیشت مردم اولویت وزارت کار است

ایجاد اشتغال و تامین معیشت مردم اولویت وزارت کار است
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در این شرایط کشور تامین اشتغال و معیشت برای مردم در اولویت است، گفت: برای تحقق این مهم برنامه‌هایی برای تامین مالی داریم که لزوما پرداخت تسهیلات نباشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان عیسی منصوری شامگاه چهارشنبه در دیدار معاونین وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با نماینده ولی فقیه در لرستان در دفتر امام جمعه خرم آباد اظهار داشت: طرحی با نام طرح اشتغال روستایی وجود دارد که سهم متفاوتی برای لرستان در نظر گرفته شده است.
وی گفت: تاکنون ۲۵۰ میلیارد تومان در طرح اشتغال روستایی به استان لرستان اختصاص یافته اما در گام اول ۱۰۰ میلیارد تومان و در گام دوم ۱۵۰ میلیارد تومان به این مبلغ اضافه خواهد شد.
به گفته طرح های اشتغال روستایی در قالب تسهیلات کم بهره با سود چهار، ۶ و ۱۰ درصد می‌باشد.
منصوری ادامه داد: برنامه ای تحت عنوان توسعه مشاغل خانگی با هدف آموزش، اتصال به بازار و ارتقاء مهارت در دست اقدام می باشد.
وی گفت: همچنین در طرح یارانه دستمزد هر فرد که در کارگاه جذب شود و دستمزد کامل دریافت کند ۳۰ درصد به کارفرما تعلق می‌گیرد.
وی اظهار کرد: اگر در برخی نقاط لرستان امکان دسترسی آب و آبرسانی به کشاورزان فراهم شود شاهد رونق تولید و توسعه و اشتغال زایی خواهیم شد.
منصوری گفت: طرح های سودآور باید شناسایی شوند و در این راستا بدون محدودیت تسهیلات پرداخت خواهد شد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در بخش هایی که بخش خصوصی ورود پیدا کند و نیاز به تامین منابع داشته باشد کوتاهی نخواهیم کرد چرا بانک‌های عامل هماهنگ شده اند و باید زمینه اشتغالزایی برای رفع بیکاری را فراهم کنیم.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۲۳:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید