اخبار

رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی در لرستان:

طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سه فاز در حال انجام است

طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سه فاز در حال انجام است
رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی در دیدار معاونین و مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار کرد: در مشاغل خانگی،تسهیلات بخش کوچکی از کار ما است و طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سه فاز در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان مهناز امامدادی شامگاه چهارشنبه در دیدار جمعی از معاونان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با نماینده ولی فقیه در لرستان که در بیت نماینده ولی فقیه در استان انجام گرفت اظهار داشت: باید در کنار رشته‌های قدیمی به رشته‌های جدید نیز پرداخته شود و   متقاضیان مشاغل خانگی نیاز به خودباوری و اعتماد به نفس  دارند.

وی افزود: درحال حاضر ما تحصیل کرده‌های بیکار زیادی داریم که می‌توانند در حوزه‌های جدید فعال باشند و یک موج جدید اشتغال زایی ایجاد شود.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی عنوان کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی درحال انجام است که این طرح در سه فاز است، فاز اول شناسایی ظرفیت‌هاست فاز دوم توانمند سازی که همان مشاوره و هدایت است و فاز سوم اتصال به بازار در قالب برند سازی است.

وی خاطرنشان کرد: در استان لرستان این کار به خوبی انجام شده، از سال 96 فاز اول را انجام دادند و اجرای آن را طبق قراردادی به جهاد دانشگاهی سپرده شده، در فاز اول برای 2 هزار و 700 نفر اشتغال پایدار ایجاد شد و در بخش دیگر برای 170 زن سرپرست خانوار در حال ایجاد اشتغال هستیم.

امامدادی تصریح کرد: در طرح دیگر که اکنون در مرحله ثبت نام است و هنوز راه‌اندازی نشده، استان 1000 نفر سهمیه دارد که با تامین منابع اجرایی خواهد شد.

 

۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۲۰:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید