اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان مطرح کرد:

16 مرکز کاریابی در لرستان فعالیت دارد

16 مرکز کاریابی در لرستان فعالیت دارد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: در حال حاضر در استان لرستان 16 موسسه مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی مشغول فعالیت هستند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با اشاره به نقش کاریابی ها در افزایش کارآیی بازار کار و گسترش فرصت های شغلی اظهار کرد : در حال حاضر در این استان  16 موسسه مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی دارای مجوز و مشغول فعالیت هستند که هدایت شغلی متناسب با تخصص کارجویان و ظرفیت‌های استان از مهم‌ترین وظایف این مراکز می باشد .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطر نشان ساخت : این کاریابی ها توانستند در 7 ماهه سالجاری تعداد 715 نفر از جویندگان کار را در بخش‌ها صنعت، کشاورزی، خدمات،تعاونی و بخش خصوصی به‌کارگیری نمایند .

آشتاب در ادامه با بیان اینکه از این تعداد 396 نفر مرد و 319 نفر زن توسط کاریابی ها در واحدهای اقتصادی استان بکار گمارده شده اند ، افزود : بیشترین جویندگان کار در رده سنی 25 تا 34 سال قرارگرفته‌اند که 50 درصد جمعیت جویندگان کار را تشکیل می‌دهند.

وی در ادامه تصریح کرد : افرادی که در مراکز کاریابی ثبت نام می کنند و حرفه و مهارتی ندارند برای مهارت آموزی به اداره کل فنی و حرفه ای استان معرفی می شوند،  که در این راستا نیز در 7 ماهه امسال تعداد 81 نفر به مراکز فنی و حرفه ای معرفی شده اند .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان با بیان اینکه کاریابی ها زمینه برقراری ارتباط هوشمندانه منابع انسانی با فرصت های شغلی برای کارجویان استان را مهیا می کنند افزود : هدف از تأسیس مؤسسات مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی ارائه راهنمایی و مشاوره شغلی به جویندگان کار و کارفرمایان، شناسایی فرصت های شغلی ، تأمین نیرو برای کارفرمایان و معرفی کارجویان آماده به کار در فرصت های شغلی است .

 

۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید