اخبار

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی :

توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی، مهمترین راه خلاقیت و اشتغال پایدار است

توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی، مهتمترین راه خلاقیت و اشتغال پایدار است
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت :مهمترین راه ایجاد خلاقیت و به خصوص اشتغال پایدار در استان توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب صبح امروز در نخستین وبینار تشریح سیاستهای اشتغال در اولین روز از هفته جهانی کارآفرینی که بصورت مجازی که با حضور مدیران ادارات تابعه و کاریابی های غیر دولتی استان تشکیل شده بود ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی را یکی از مقوله های مهم توسعه اقتصاد و اشتغال پایدار عنوان کرد و گفت : خود اشتغالی، نوآوری و خلاقیت فردی و کمک به بهره وری نیروی کار،یکی از ویژگیهای مهم کارآفرینی است که بایستی فرهنگ کار و کارآفرینی در استان ترویج داده شود .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان در ادامه با اشاره به شرایط کشور در زمان تحریم و شیوع ویروس کرونا افزود : مدیران ادارات تابعه و کاریابی های استان با هماهنگی و همفکری با کارفرمایان واحدهای اقتصادی جهت ایجاد فرصت های شغلی جدید با مشوق هایی که دولت اعلام کرده شرایط را برای کارجویان فراهم نمایند .

وی با تاکید بر تسریع در اجرای بسته‌های تثبیت و ایجاد فرصتهای شغلی در استان  افزود: طرح‌های مختلفی در این زمینه از جمله طرح کارورزی، مشاغل خانگی، تسهیلات اشتغال روستایی، یارانه دستمزد ، معافیتهای بیمه ای و... در دست اجرا است که بایستی با عزم جدی و تعامل همه دستگاههای اجرایی استان شاهد تسریع در روند اجرای آنها باشیم.

آشتاب در پایان تاکید کرد :این طرحها به منظور حمایت از کارفرمایان و صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاه‌های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید تهیه و ابلاغ شده و هم مدیران ادارات تابعه و کاریابی ها نسبت به معرفی و اطلاع رسانی این مشوق ها اقدام کنند.

۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید