اخبار

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان :

ثمره کارآفرینی ایجاد فرصتهای شغلی و تولید ارزشهای نو در جامعه می باشد .

ثمره کارآفرینی ایجاد فرصتهای شغلی و تولید ارزشهای نو در جامعه می باشد .
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان در جمع کارآفرینان استان ثمره کارآفرینی را ایجاد فرصتهای شغلی پایدار و تولید ارزشهای نوین در عرصه ای اقتصادی و فرهنگی عنوان کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب روز شنبه در ششمین روز از هفته جهانی کارآفرینی در  گفتگو با اصحاب رسانه افزود: توجه و اهتمام به موضوع  کارآفرینان و مقوله کارآفرینی از یک سو، سبب توسعه اقتصادی کشور و ایجاد فرصت های شغلی و تولید ارزشهای نو می شود و از سوی دیگر وضعیت اجتماعی و فرهنگی جامعه را در جهت مثبت متحول می سازد.

وی با تاکید بر شناسایی موانع و مشکلات حوزه کسب و کار و کارآفرینی ، گفت: تمام بخش های مختلف باید با تعامل و مشارکت در کنار همدیگر به بهبود فضای کسب و کار کمک کنند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان در ادامه هفته جهانی کارآفرینی را فرصتی دانست که تمامی افراد جامعه و بخصوص جوانان به حرکت شتابان کارآفرینی متصل می‌شوند که در این حرکت عظیم ایده‌های جدید برای بهتر انجام دادن کارها و ایجاد مشاغل جدید مطرح می‌شود :مشکلاتی از قبیل ضعف بین صنعت و دانشگاه و بی مهارتی فارغ التحصیلان باید مورد چاره اندیشی قرار گیرند تا بتوان در فضای کسب و کار استان بهبودی حاصل کرد.

آشتاب یادآور شد: عدم مهارت  فارغ التحصیلان دانشگاهی زیاد است بطوریکه اکثریت کارجویان دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی فاقد هرگونه مهارتی هستند و در مواردی حتی ابتدایی ترین اصول در مورد رشته تحصیلی خود را نمی دانند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به هفته جهانی کارآفرینی گفت: این هفته از 26 آبان تا 2 آذر ماه ادامه دارد و در نشست های هم اندیشی و کارشناسی با حضور کارآفرینان برتر استان بصورت وبینار و شبکه های اجتماعی سعی می شود موانع ، چالش ها و مشکلاتی که در عرصه کارآفرینی در استان وجود دارد مورد بررسی قرار گیرد.

۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید