اخبار

نماینده ویژه وزیر کار در استان لرستان خبر داد:

طرح‌های توسعه‌ای چهار شهرستان لرستان تا دو هفته آینده مشخص می‌شود

طرح‌های توسعه‌ای چهار شهرستان لرستان تا دو هفته آینده مشخص می‌شود
معاون روابط کار و نماینده ویژه وزیر تعاون در استان لرستان گفت: اجرای طرح های توسعه ای و ایجادی دارای اولویت در چهار شهرستان پلدختر، رومشکان،کوهدشت و چگنی استان لرستان ظرف دو هفته آینده مشخص می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان ، حاتم شاکرمی  گفت : در جلسه مشترک ویدیو کنفرانسی  با حضور ، عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال، سید موسی خادمی استاندار لرستان ، آشتاب مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان و سایر مدیران استانی، مصوبات مربوط به طرح های ایجادی و توسعه ای این استان بحث و بررسی شد.

وی، اجرایی شدن حذف شرط 30 درصد پیشرفت طرح برای اعطای تسهیلات اشتغال روستایی با پیگیری معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال در استان لرستان را از جمله مصوبات این جلسه اعلام کرد.

وی همچنین افزود:  به‌رغم‌ وجود محدودیت‌های موجود با افزایش پرداخت تسهیلات تا سقف ۲۰ میلیارد تومان برای طرح‌های توسعه‌ای در حوزه مشاغل خانگی موافقت شد .

شاکرمی گفت:  با توجه به حضور و بازدید میدانی، در سه شهرستان پلدختر، رومشکان و کوهدشت ، طرح‌های توسعه‌ای و ایجادی احصا شده ،  قابلیت رسیدن به بهره برداری و ایجاد اشتغال پایدار را دارند.

شاکرمی اظهار امیدواری کرد با اولویت ۴ طرح در بخش های آبرسانی شهرستان رومشکان و طرح گردشگری پل کشکان شهرستان چگنی و همچنین طرح های صنایع تبدیلی  انار شهرستان کوهدشت و انجیر شهرستان پلدختر با استفاده از ظرفیت‌های سرمایه گذاران خصوصی و کمک معاونت توسعه کارآفرینی احصا شوند.

در ادامه این جلسه عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امیدواریم با ارائه طرح‌های مبتنی بر زنجیره ارزشی شهرستان های کوهدشت، رومشگان و پل دختر با اولویت بندی طرح‌های توسعه‌ای و ایجادی و شناسایی نقاط،  بتوانیم با مشارکت دستگاه‌های مربوطه از جمله  نهادهای مردمی و استفاده از منابع داخلی و بین المللی  در راستای توسعه اشتغال منطقه ای  اقدام کنیم.

 در پی دستور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی مبنی بر بررسی ظرفیت های اشتغال،توسعه ای و سرمایه گذاری استان لرستان، هیاتی متشکل از معاونین و مدیران عامل بانک ها و صندوق های تابعه وزارتخانه به ریاست شاکرمی، به این استان سفر کردند و از نزدیک در جریان فعالیت های مرتبط با حوزه های معیشتی،رفاهی،بیکاری،بیمه،اشتغال پایدار روستایی قرار گرفتند.

۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۶:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید