اخبار

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی :

پرداخت بالغ بر ۱۸۴ میلیارد به مشاغل آسیب دیده از کرونا در لرستان

پرداخت بالغ بر ۱۸۴ میلیارد به مشاغل آسیب دیده از کرونا در لرستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: امسال بالغ بر ۱۸۴ میلیارد تومان اعتبار به مشاغل آسیب دیده از کرونا در استان پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب در گفت‌وگو با خبرمگاران در خصوص حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا اظهار کرد: در حال حاضر در سخت‌ترین شرایط اقتصادی مشاغلی در بخش خدمات،   گردشگری و صنعت توریسم آسیب دیدند و هنوز هم تعطیل هستند.

وی ادامه داد: بالغ بر ۱۸۴ میلیارد تومان اعتبار امسال به مشاغل آسیب دیده از کرونا پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در این راستا جزو چهار پنج استان برتر کشور هستیم.

آشتاب با تاکید براینکه حمایت از مشاغل، تثبیت اشتغال کار اندکی نیست، تصریح کرد: این رقم پرداخت شده به واسطه حمایت دولت از مشاغل آسیب دیده از کرونا بوده است.

وی در ادامه با اشاره به سیاست‌های تشویقی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: هدف از این مشوق‌ها این است که کالا و خدماتی که در بنگاه‌های اقتصادی ارائه می‌شود به کاهش قیمت‌ تمام شده آن کمک شود و به عبارتی کمک به حفظ و پایداری اشتغال و تولید در بنگاه‌های اقتصادی  و به تبع آن جذب نیروی کار جدید و ارتقای مهارت فارغ التحصیلان دانشگاهی برای طرح کاورزی شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: براساس طرح یارانه دستمزد، به مدت یکسال یک سوم حقوق کار شغل اولی‌ها را پرداخت و حتی امسال هم تسهیل شد افرادی که مشاغل آنها در جریان کرونا آسیب دیدند در این بنگاه‌ها جذب شوند باز یک سوم حقوق آنها را پرداخت می‌کنیم.

آشتاب عنوان کرد: سهم استان در سال ۹۹ در خصوص یارانه دستمزد ۵۳۸ نفر است که تاکنون ۵۱۵ نفر از این یارانه استفاده کردند.

وی خاطر نشان کرد: استان در اجرای طرح یارانه دستمزد که فرصتی برای جذب نیروی کار شغل اولی و جذب نیروی کار آسیب دیده از کرونا توانسته است رتبه اول کشوری را کسب کردیم.

 

 

 

 

۲۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید