اخبار

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی :

بیش 4000 دادخواست به مراجع تشخیص و حل اختلاف استان لرستان وارد شده است

بیش 4000 دادخواست به مراجع تشخیص و حل اختلاف استان لرستان وارد شده است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: در سالجاری تاکنون تعداد4 هزار و 250 دادخواست کارگری و کارفرمایی این استان در هیات‌های تشخیص و حل اختلاف بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان، علی آشتاب بابیان اینکه برطرف کردن دعاوی بین کارگران و کارفرمایان به‌صورت سازشی یکی از مهم‌ترین سیاستهای اتخاذشده این وزارتخانه است اظهار داشت: در 8 ماهه سال جاری  تعداد 4 هزار و 530 دادخواست در مراجع حل اختلاف و هیئت های تشخیص این اداره کل منجر به صدور رای شده است .

وی، به تأثیر سازشی حل و فصل کردن دعاوی اشاره کرد و گفت: این شیوه باعث امکان همکاری کارگر و کارفرما، کاهش فرایند رسیدگی، صرفه جویی در هزینه‌های اداری و سرعت در رسیدگی به شکایات را منجر می‌شود که در هشت ماهه سالجاری تعداد هزار 250 دادخواست از کارگران به ادارات تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ارجاع شده که از این تعداد 2 هزار و 50 مورد یعنی 62 درصد آرائ صادره در هیئت های تشخیص و حل اختلاف به صورت سازشی حل و فصل شده است .

آشتاب با بیان اینکه مراجع حل اختلاف به منظور رسیدگی به اختلافات فردی بین کارفرما و کارگر که ناشی از اجرای مقررات قانون کار و سایر مقررات تبعی، موافقت نامه‌های کارگری و یا پیمان‌های دسته جمعی است، تشکیل شده اند اظهار داشت: در راستای اجرایی کردن این قانون، اداره روابط کار استان لرستان با 18هیئت تشخیص و 10هیئت حل اختلاف فعالیت می‌کند.

وی در ادامه افزود : راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار، اقدامی در راستای توسعه خدمات دولت الکترونیکی و تسهیل‌گری و شفافیت است که در صرفه‌جویی وقت و هزینه کارگر و کارفرما نقش موثری دارد  ، که در این راستا با اطلاع رسانی های صورت گرفته تعداد 9 هزار 700 کارگر و کارفرما در این سامانه ثبت نام و احراز هویت شده اند .

آشتاب خاطر نشان ساخت: این سامانه خدمات مختلفی را در حوزه معاونت روابط کار: ( بازرسی کار، تشکلات کارگری و کارفرمایی، روابط کار، بیمه بیکاری، مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار و ...) به جامعه هدف ارائه می کنند.

۲ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید