اخبار

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی :

بازنشستگی پیش از موعد 746 نفر در لرستان تأیید شد

بازنشستگی پیش از موعد 746 نفر در لرستان تأیید شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: درخواست بازنشستگی 746نفر که در مشاغل سخت و زیان‌آور فعالیت داشته‌اند، تأیید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب ، علی آشتاب چهارشنبه 3 دیماه در سخنانی به عملکرد 8 ماهه سالجاری کمیته بررسی مشاغل سخت و زیان‌آور در استان اشاره کرد و اظهار کرد: همه کارگران مشغول در مشاغل سخت و زیان‌آور با ۲۰ سال سابقه کار متوالی و یا ۲۵ سال سابقه کار متناوب می‌توانند درخواست بازنشستگی داشته باشند تا تقاضای آن‌ها در کمیته‌های تخصصی بدوی و تجدیدنظر مرتبط با مشاغل سخت و زیان‌آور مورد بررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: برای رسیدگی به پرونده متقاضیان بازنشستگی بیش از موعد در مشاغل سخت و زیان‌آور در 8 ماهه سالجاری، کمیته بدوی بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان‌آور با تشکیل ۳1 جلسه و کمیته تجدیدنظر مربوطه با تشکیل 11 جلسه نسبت به بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان‌آور اقدام کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان ادامه داد: از تعداد یک هزار و 5 درخواست که در کمیته بدوی و تجدیدنظر مطرح شده، 746 درخواست مورد تائید قرار گرفت و برای اقدام‌های بعدی به سازمان تأمین اجتماعی ارسال شد.

آشتاب اضافه کرد: بنا بر قانون بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور، کارگران بیمه شده این‌گونه مشاغل که بر اثر عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار غیراستاندارد، تنشی بالاتر از ظرفیت طبیعی به آن‌ها وارد شود، می‌توانند تقاضای بازنشستگی بدهند.

وی بیان کرد: ایمنی و بهداشت کار کارگاه‌های مختلف توسط بازرسان به‌صورت دوره‌ای و زمان‌بندی شده مورد بررسی و نظارت قرار می‌گیرد و موارد لازم تذکر داده می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: کارفرمایان کارگاه‌های مختلف مکلف و موظف به ایمن‌سازی محیط کار و رعایت آئین‌نامه‌های مرتبط و به‌خصوص ضدعفونی کردن مرتب واحدهای خود در مقابله با ویروس کرونا هستند.

۳ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید